EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Kocaeli Diriliş Kampı gençliğin kalbi gibi”

“Kocaeli Diriliş Kampı gençliğin kalbi gibi”
20 views
06 Mart 2018 - 11:17

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kocaeli “Kılavuz Gençlik Modeli” bileşenlerinden Diriliş Kampını ziyaret etti. Diriliş Kampı’nın Türkiye’ye örnek olması gerektiğini belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na gençliğe böyle bir kamp kazandırdığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Belediyeler 2019 yolunda sloganıyla AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen Marmara Bölge Toplantısı’na katılan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu toplantının ardından AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Salih Koca, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri R.Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker ile birlikte Kocaeli’de gençlik hizmetleri faaliyetleri veren “Kılavuz Gençlik Modeli” bileşenlerinden Diriliş Kampı’na ziyarette bulundu. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, protokole eşlik ederek kamp hakkında bilgiler verdi. Kampta; bisiklet, okçuluk, izcilik, seminerler, futbol, voleybol, matrak, badminton, doğa yürüyüşü, kamp ateşi ve okuma grupları gibi etkinliklerle çocukların ve gençlerin kaliteli zaman geçirmesi sağlanıyor.

EROL KAYA:”EKİBİ YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Kampı beğenen Başkan Erol Kaya, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hizmet gereklidir ama yeterli değildir. Aslolan gönül bağları kurmaktır” sözlerini hatırlatmak istiyorum. İşte Kocaeli’de tam da bu yapılmaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanımız kıymetli büyüğümüz İbrahim abimizi ve ekibini yürekten kutluyorum” dedi.

EROL KAYA: “MEDENİYETİMİZİN İNŞASINA ÇOK
ÖNEMLİ BİR KATKI SUNMAKTADIR”

Ziyarette öğrencilerle bir araya gelen ve bol bol sohbet eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, kamp alanını da gezdi. Ortaya koyulan çalışmalar hakkında yetkililerden detaylı bilgi alan Kaya, “Diriliş Kampının gençlere dönük ortaya koyduğu bu güzel atmosferin tüm Türkiye’ye yayılacağına inanıyorum. Yavrularımızın burada bilgi ve ahlak tabanında değerler eğitimini almasını da çok önemsiyorum. Bura da şunu da gördük ki ödüllü “Kılavuz Gençlik Modeli”, Kocaeli’deki bütün gençlik hizmetlerinin ve faaliyetlerinin çatısını oluşturmaktadır. Kılavuz Gençlik, farklı bileşenleriyle medeniyetimizin inşasına çok önemli bir katkı sunmaktadır” ifadelerini sarf etti.

YÜCEL YILMAZ: “KAMPTAN ÇOK ETKİLENDİM”

Diriliş Kampının Türkiye’ye örnek olması gerektiğini belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Ev sahipliğinden ve gençlere çok önem verdiğinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na çok teşekkür ederim. Kocaeli’ndeki bu kamp gençliğin kalbi gibi olmuş ” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1