EGE GÜNDEM GAZETESİ

Engelli Umrecileriler Kahvaltı Da Buluştu

Engelli Umrecileriler Kahvaltı Da Buluştu
22 views
06 Mart 2018 - 11:27

Edremit İlçe Müftülüğünün organizasyonunu üstlendiği, bedensel ve zihinsel engelli 9 öğrencinin yakınlarıyla birlikte aralarında bulunduğu 48 kişilik bir gurup 12 günlük umre ziyaretini tamamlayarak Edremit’te döndü.
İlçe Müftülüğü personellerinden bir Kur’an Kursu öğreticisinin rehberlik ettiği kutsal topraklar ziyareti akabinde Edremit İlçe Müftülüğü 04.03.2018 Pazar günü bir kahvaltı programı tertip etti. Programa katılarak engelli öğrencileri umre ziyareti akabinde yalnız bırakmayan Edremit Kaymakamı Ali SIRMALI Kutsal Topraklara giden umreciler ile sohbet etti.
Umreye giden 9 engelli öğrenciden 4’ünün bütün masraflarının İlçe Müftülüğü tarafından karşılanmasından dolayı öğrenciler İlçe Müftüsü Sait Emin ARVAS’a teşekkürlerini bildirdiler.
İlçe Müftüsü Sait Emin ARVAS da konuşmasında: Özel Umrecilerimizin bu özel yolculuklarının manevi bereketinden, uhuvvetin ve kardeşliğin ulviliğinden bahsettiler. Engelli yavrularımıza şefkatle bakan, ilgilenen annelerin ve babalarının değerini etkileyici ifadelerle dile getirdiler. Bu gibi projelere destek vermeye devam edeceklerini beyan ettiler.
Programda son olarak konuşan Edremit Kaymakamı Ali SIRMALI, İlçe Müftülüğümüzce gerçekleştirilen bu proje için tebrik ediyorum. Özellikle özel çocuklarımızın aileleriyle birlikte kutsal topraklara gitmesini sağladıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Engelli bireylerin topluma adapte olması çok önemli, bizler onları yaşantımızın her alanına dahil etmek sorundayız. Bu anlamda bu proje oldukça önemli bir anlama sahiptir “dedi. Sosyal sorumluluk projelerinin İlçe Müftülüğümüzün Sosyal Sorumluluk Projelerinin oldukça başarılı olduğunu, kendisinin de bu tür yararlı projelere her zaman destek olduğunu ve olmaya devam edeceğini ifade etti.
Kahvaltı programı İlçe Müftülüğümüz Şube Müdürü Adem POLAT’ın yaptığı dua ile sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1