EGE GÜNDEM GAZETESİ

“DEVLET DAİMA VATANDAŞININ YANINDADIR”

“DEVLET DAİMA VATANDAŞININ YANINDADIR”
8 views
06 Mart 2018 - 11:20

Vali Yazıcı, göreve geldiği günden bu yana Balıkesirlilerle kucaklaşmaya, onların dertlerini dinleyip çözüm üretmeye ediyor.
14 Haziran 2016 tarihinde Balıkesir Valisi olduğu günden bugüne yediden yetmişe tüm Balıkesirlilerle bir araya gelen, esnafları, okulları, fabrikaları, sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri, çiftçileri, öğrenci yurtlarını ziyaret eden vatandaşın dertlerini dinleyip taleplerini not alan Vali Ersin Yazıcı, “Çok çalışarak, çok üreterek göreve devam edeceğiz.”dedi.
HAFTA SONU MESAİSİNE ESNAF ZİYARETİ İLE BAŞLADI
Balıkesir merkezde esnaf ziyareti yapan Vali Yazıcı esnafın sorunlarını dinleyerek hayırlı ve bol kazanç diledi. Vali Yazıcı’ya İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız da eşlik etti.
Vali Yazıcı, hafta sonu mesaisinde ilk olarak Avukat Şükrü Güneş ile Avukat Hüseyin Gündoğan’ı ziyaret etti.
EĞİTİM İLE İÇ İÇE
Vali Yazıcı, daha sonra Karesi Tarih Rehberlik ve Eğitim (KATRE) Derneğine ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında konuşan Vali Yazıcı, güzel insanların, güzel niyetlerle bir araya gelip gayret ettiklerinde kamu hizmetkârı olarak kendilerinin de birinci görevinin onlarla birlikte olmak olduğunu belirtti.
Dernek Başkanı Hüsrev Hakan Kanat ise, ziyaret için teşekkürlerini sunarak derneğin çalışmaları hakkında Vali Yazıcı’ya bilgi verdi.
VALİ, AYAKKABI TAMİRCİLERİ ÇARŞISINDA
Vali Ersin Yazıcı dernek ziyareti sonrası, ayakkabı tamircileri esnafını da ziyaret ederek, çarşı içindeki el sanatı ve ayakkabı tamiratı yapan esnafla bir araya geldi. Çarşı içerisinde bulunan esnafa bereketli işler dileklerini ileten Vali Yazıcı, aynı zamanda esnafla sohbet ederek, çay içti.
İSTEK VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ
Vali Ersin Yazıcı son olarak bir taksi durağını da ziyaret ederek, taksicilerle sohbet etti. Durak çalışanlarının ikramlarını geri çevirmeyen Vali Yazıcı, taksicilerle birlikte çay içti ve taksicilerin istek ve taleplerini dinledi. Balıkesir esnafıyla iç içe olduklarını belirten Vali Yazıcı, “Taksi duraklarımızı ve esnaflarımızı ziyaret ediyoruz ve vatandaşlarımızı dinliyoruz. Yapabileceğimiz ne varsa onlarla istişare ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”dedi.
BİZLER HALKIN HİZMETKÂRLARIYIZ
Esnafın ekonomiye artı değer kattığını ifade eden Vali Yazıcı, “Bizler halkın hizmetkârlarıyız, hizmet etmenin mutluluğu hiçbir şeyle ölçülemez. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ile vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Sık sık esnafımızı ziyaret edip onların çayını içerek, dertlerini, sıkıntılarını dinliyor, sohbet ediyor ve esnaflarımıza misafir oluyoruz. Hemşehrilerimizle bir araya gelerek, onların sorunlarını dinlemeye devam edeceğiz.”dedi.
HER BİR VATANDAŞIMIZIN FİKRİ, ÖNERİSİ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ
Vatandaşların sorunlarını çözmek ve taleplerini değerlendirmek için mutlaka halkın içinde olmak gerektiğine vurgu yapan Vali Yazıcı, ” Halkla iç içe yan yana hizmeti esas bildik ve bu nedenle her daim vatandaşlarımızın yanındayız. Balıkesir esnafı şunu bilmelidir; hiç çekinmeden her türlü sıkıntısını ve ihtiyacını bizlere iletebilir. Her bir vatandaşımız ve her bir vatandaşımızın fikri, önerisi bizim için çok değerli. Balıkesir’de yaşayan her bir vatandaşımızı bir bütünün parçası olarak görüyoruz. ” diye konuştu.
ÜLKE EKONOMİSİ AÇISINDAN BÜYÜK GÖREV ÜSTLENDİLER
Ziyaretlerle vatandaşlarla olan bağları daha da güçlendirdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, şunları kaydetti: “Esnafımızın, ülkemiz ekonomisi açısından üstlendikleri görev elbette ki çok önemli. Bizim yönetim anlayışımızda birlikte yönetme ilkesi vardır. Bunun gereğini yerine getiriyoruz. Esnafın talep ve beklentilerini dinlemek, varsa sorunların çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunmak üzere önümüzdeki süreçte çeşitli bölgelerde esnaf ziyaretlerimizi sıkça gerçekleştireceğiz.”dedi.
Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren esnaf ve vatandaşlar ise, Vali Yazıcı’yı aralarında görmekten son derece mutlu olduklarını ifade ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1