EGE GÜNDEM GAZETESİ

Afrin’deki Mehmetçiklerimize bir destekte Karesi’den

Afrin’deki Mehmetçiklerimize bir destekte Karesi’den
11 views
06 Mart 2018 - 11:15

“Başpehlivanlar Şehitler İçin Kol Bağlıyor” Sloganıyla şehit aileleri derneğine yapılan maddi desteğin ardından şimdi de Karesi Belediyesi ve Karesi Muhtarlar Derneği işbirliğinde Afrin’de görev yapan Kahraman Mehmetçiklerimiz için bağış kampanyası başlatıldı.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Muhtarlar Derneği Başkanı aynı zamanda Ziyaretli Muhtarı Mustafa Aygül, Paşaalanı Mahallesi Muhtarı Salih Zengin ve Şamlı Mahallesi Muhtarı Rahmi Demirbay, Afrin Zeytin Dalı Operasyonu’nda görev yapan Mehmetçikler için “Bağış Kampanyası” başlattı. Karesi Belediyesi ve Karesi Muhtarlar Derneği işbirliğinde başlatılan kampanya sürecinde vatanseverler, bağışlarını Karesi’deki muhtarlıklara verebilecekler. Kampanya kapsamında toplanan bağışlar 16 Mart 2018 tarihinde Paşaalanı Mahallesi Arabacıoğlu Camii’nde Cuma namazı sonrasında Mehmetçiğe gönderilecek.
Konu ile ilgili açıklama yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Bu şehirde belediye başkanlığı yapmış olmamın onurunu bir kez daha yaşıyorum çünkü sivil inisiyatifler karar alıyor ve uygulamaya geçiyor” dedi.
Başkan Yılmaz; “Karesi Muhtarlar Derneğimiz ile birlikte Afrin Zeytin Dalı Operasyonu’nda görev alan Mehmetçiğimize nasıl destek oluruz diye yola çıktık. Buradan Mehmetçiklerimize dua ediyoruz ancak birlik ve beraberliğimizi göstermek üzere bağış kampanyası başlattık. Tabi ki devletimiz Mehmetçiğimize destek oluyor. Birlik ve beraberliğimizi göstermek için sembolik de olsa arkalarında olduğumuzu, vatanımızın bütünlüğünü korumak milletimizin bekası davasında görevini yapan Mehmetçiğe buradan destek olmak istiyoruz. Halkımızın katkılarıyla 16 Mart 2018 tarihinde Paşaalanı Mahallesi Arabacıoğlu Camii’nde Cuma namazı sonrasında toplanan bağışları Mehmetçiğimize göndereceğiz. Sağ duyulu bir işi yapmak ve kamuoyundan gelen ‘biz bir şeyler yapmak istiyoruz’ arzusuna rehberlik ettikleri için ben muhtarlarıma ve halkıma teşekkür ediyorum. Afrin’de şehit düşen Mehmetçiklerimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1