EGE GÜNDEM GAZETESİ

KADINLARIN EL EMEĞİ GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

KADINLARIN EL EMEĞİ GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR
10 views
05 Mart 2018 - 11:41

Burhaniye Belediyesi, kadınların iş hayatında görünür olmalarına katkı sağlayacak bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Burhaniyeli kadınların el emeği ürünleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, ‘Kadın Emeği Satış Noktası’nda hizmete sunulacak.
Burhaniye Belediyesi ilçede ikamet eden kadın vatandaşlarına gelir kaynağı yaratmak için kolları sıvadı. Ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen tüm kadın vatandaşlar, 8 Mart’tan itibaren belediyeyeait ‘Kadın Emeği Satış Noktası’ndaürünlerini satışa sunabilecek. 8 Eylül Çarşısı’nda hizmete girecek mağazanın açılışı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, saat 13.00’da gerçekleşecek.
Belediye personelinin görev yapacağı mağazada, Burhaniye’de ikamet eden tüm kadınlar el emeği ürünlerini getirip, satışa sunmak için görevlilere teslim edebilecek. Ürünler, her hafta cuma günü alınacak. Bir kişi tek seferde en fazla beş ürün getirebilecek. Her ayın 15’inde de satılan ürünlerin ödemesi vatandaşlara yapılacak. Ancak ürünlerin tamamen el emeği olması şart. Hazır ürünlerin satışı yok.Yiyecek ürünleri de satışa sunulamayacak.
KADINLARA GELİR KAPISI
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, ‘Kadın Emeği Satış Noktası’nıntüm gelirlerinin kadınlara ait olacağının altını çizerek, “Amacımız, Burhaniyeli kadınlarımızın evde yaptıkları el emeği ürünlerini değerlendirmelerine yardımcı olmak ve ekonomilerine katkı sağlamak. İşsizliği azaltarak, onlara gelir kaynağı yaratmak” diye konuştu.
PROF. DR. NURAY SENEMOĞLU KONUŞACAK
Başkan Uysal, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuray Senemoğlu’nun, Burhaniyelilerle bir araya geleceğini de ifade etti. Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde, saat 15.00’da gerçekleşecek ‘İnsan Olmak Kadın Olmak’ konulu panelde, Senemoğlu’na ait 400 adet kitap da katılımcılara hediye edilecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1