EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Balaban rakipsiz

Başkan Balaban rakipsiz
17 views
05 Mart 2018 - 11:24

Balıkesir Celepler Esnaf Odası, Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mevcut Başkan İsmail Balaban’ın tek liste ile girdiği seçimlerde yeniden seçilerek güven tazeledi. Genel kurulda ayrıca odanın ismi ‘Balıkesir Celepler ve Besiciler Esnaf Odası’ olarak değiştirildi.

Balıkesir Celepler Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kurulu dün Hasanbaba Çarşısı’nda bulunan BESOB Toplantı Salonunda yapıldı. Kongreye Federasyon Başkanı Fazlı Yalçındağ, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Karesi Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat, BESOB Başkanı Fehmi Erdem, MHP İl Başkanı Suat Par ile birlikte Oda başkanları, STK temsilcileri ve Oda üyeleri katıldı.
Divan başkanlığına Federasyon Başkanı Fazlı Yalçındağ oybirliğiyle seçilirken genel kurul saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Yönetim kurulu faaliyet raporu ile denetim kurulu raporu okunduktan sonra raporlar oybirliği ile kabul edildi.
Yeterli oy çoğunluğunun sağlanması ile odanın ismi Balıkesir Celepler ve Besiciler Esnaf Odası olarak değiştirildi. Kongrenin sonunda konuşan Balıkesir Celepler Odası Başkanı İsmail Balaban, Zeytindalı Harekatında mücadele eden ordumuza kolaylıklar diledi.
Balaban konuşmasında şunları söyledi: “Hepinizin bildiği gibi kahraman Mehmetçiğimiz Afrin’de birlik ve bütünlüğümüzü korumak için mücadele içerisinde. Dün akşamüzeri aldığımız acı bir haberle 8 evimize daha ateş düştü. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum ve yaralı evlatlarıma Allah’tan acil şifalar dilerim. Şu anda devam eden bu amansız mücadelede tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan güç kuvvet niyaz ediyorum. Zeytindalı Harekatında şahadet şerbeti içen tüm evlatlarımıza, kardeşlerimize de Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum. Yüce Türk Milletinin başı sağolsun. Bugün Celepler Esnaf Odası olarak yapmış olduğumuz kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Zeytindalı Harekatında siz üyelerimizin katkılarıyla gücümüz yettiğince destek sağlamak için yardım yapacağız. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir ve orada mücadele eden ordumuzun bir toplu iğneye bile ihtiyacı yoktur. Rabbim devletimize zeval vermesin.”
KULA: “ÜRETİCİMİZ DESTEKLENMELİ”
Genel kurulda konuşan Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula ise Türkiye’yi doyuran il olan Balıkesir’de üreticilerin desteklenmesi gerektiğini söyledi: “Balıkesir; Türkiye’de hayvancılık açısından en önde giden vilayet. Hayvancılığın her çeşidi ilimizde yapılmakta. Büyükbaşın her çeşidi, küçükbaşın her çeşidi, kanatlı hayvancılığın her çeşidinin olduğu çok zengin bir potansiyel, çok zengin bir vilayet. Bizler bu ülkemizi her gün doyurmaya devam ediyoruz, devam da edeceğiz. Yalnız üretici daha çok teşvik edilmeli diye düşünüyorum. Bu hükümetin her vereceği destek üreticiyi, besiciyi daha çok üretmeye özendirecektir. Bizim ülkemiz hiçbir zaman et üretmekle, kasaplık hayvan üretmekle, besilik dana üretmekle değil de hepiniz bu materyalleri ülkemizde üreterek bu ithalata son vermemiz lazım. Bunun da son verilmesi için üreticinin daha çok desteklenmesi lazım.”
YENİ YÖMETİM ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU
Yapılan konuşmaların ardında Başkan İsmail Balaban, yönetim kurulu ile birlikte basına poz verdi. Balaban’ın yönetim kurulu listesi şu şekilde oluştu: Kadir Güven, Mustafa Türkmen, Kadir Yüksel, Hüseyin Baydar, Sami İnce, Recep Adın.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1