EGE GÜNDEM GAZETESİ

“VII. İstihdam ve Kariyer Günleri”

“VII. İstihdam ve Kariyer Günleri”
15 views
03 Mart 2018 - 16:37

Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde (BTİOYO) “VII. İstihdam ve Kariyer Günleri” Etkinliği Düzenlendi
1 Mart 2017 tarihinde Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin (BTİOYO) düzenlediği İstihdam ve Kariyer Günleri etkinliği turizm sektörü ile turizm öğrencilerini buluşturdu. Toplamda onuncu kez düzenlenen, BTİOYO Mezunlar Derneği işbirliği ile daha önce üç kez Antalya merkezli gerçekleştirilen etkinliğe, Turizm Fakültesi bu yıl yedinci kez ev sahipliği yaptı.
Düzenlenen etkinliğe davet edilen katılımcı işletmelerin öğrencilerle bir araya gelmeleri ve her iki tarafın geleceğe yönelik kısa, orta ve uzun dönemli kalifiye eleman ve iş ihtiyaçlarının karşılamaları sağlandı. Etkinliğe katılan sektör temsilcileri, öğrencileri hem işletmeler hem de sektör hakkında bilgilendirdi.
Okulda öğrenim gören 1900 öğrenciden yaklaşık 900’ü etkinlikler sayesinde sektör temsilcileriyle buluştu. Etkinliğe 70 konaklama işletmesi, ANI Tur, ETS ve tatilbudur.com gibi 6adet seyahat acentesi, 9 adet Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık ve Hastane Grupları ile 3 adet yiyecek ve içecek işletmesi ve diğer firmalar olmak üzere 90 işletme ve 200 sektör temsilcisi katıldı.Katılımcı firmaların Fakültedeki etkinliğe her yıl ilgilerinin giderek yoğunlaştığı görülmektedir.
Fakültede kurumsallaşan etkinliğin açılışına Rektör Prof. Dr. Kerim ÖZDEMİR, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet BAŞTÜRK, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av.Hasan DEMİRARSLAN, MHP Balıkesir İl Başkanı Suat PAR, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türkan GÖKSAL ÖZBALTA, Balıkesir Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Yusuf AYMANKUY,Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Oğuzhan İLBAN,ve öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı. Açılış yapıldıktan sonra etkinliği katılan işletmeler stantlarında tek tek ziyaret edildi.
Turizm Fakültesi DekanıProf. Dr. Cevdet Avcıkurt, okuldaki etkinlikte yaptığı konuşmada, her yıl düzenledikleri organizasyonla turizm sektörü temsilcileri ve öğrencileri bir araya getirdiklerini ve bu sayede öğrencilere iş imkânları sağlandığını söyledi. Avcıkurt, Balıkesir Üniversitesi’ne bağlı diğer Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarında eğitim gören öğrencilerin de katılımına açık olan bu etkinlik sayesinde, fırsat eşitliği sağlanarak her öğrenciye ulaşılmaya çalışıldığını, bütün öğrencilere kolaylık sağlanarak tek tek işletmelere giderek başvuru yapma zahmetinin ortadan kaldırıldığını, öğrencilerin ve yeni mezunların geleceklerine dair kararlı adımlar atabilmeleri için fırsatlar sunulduğunu ifade etti. Etkinliğe katılan sektör temsilcilerinin, öğrencileri hem işletmeler hem de sektör hakkında bilgilendirdikleri de belirtildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1