EGE GÜNDEM GAZETESİ

“VATANA DEĞER KATAN ŞEHİT POLİSİMİZ FETHİ SEKİN’İ ANDIK”

“VATANA DEĞER KATAN ŞEHİT POLİSİMİZ FETHİ SEKİN’İ ANDIK”
11 views
03 Mart 2018 - 16:43

İzmir Adliyesine düzenlenen hain saldırının üzerinden bir yıl geçmesinin ardından; 5 Ocak 2017’de Kahramanca hareket ederek, büyük faciayı önleyen şehit polis memuru Fethi Sekin,Balıkesir İl Milli Eğitim MüdürlüğünceBENGİ projesi kapsamındadüzenlenen “Vatana Değer Katanlar” adlı Proje ile anıldı. Ev sahipliğini Edremit İlçesi Özel Uğur Okullarının yaptığı programa; İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Alpay, Şehidimizin Babası Mehmet Zeki Sekin, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç yaptı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç konuşmasında; “Kur’ân-ı Kerimde mealen buyuruldu ki: Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin. Bilakis onlar diridir. Onlar bu vatanda bizler rahat yaşasın diye vatanı için canını feda etmiş kahraman insanlardır. Şehidimizin Babası Mehmet ZekiSekin’e katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, Şehidimiz Fethi Sekin’i rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.’’ dedi.
Teröristlerle kahramanca çarpışarak şehit düşen Fethi Sekin’i babası anlattı.
Mehmet Zeki ve Hatun Fethiye Sekin’in çiftinin 7 çocuğundan biri olan şehit polis memuru Fethi Sekin, Elazığ’ın Baskil ilçesi Doğancık köyünde dünyaya geldi. İlk, orta ve liseyi Elazığ’da okuduktan sonra başarılı bir şekilde sınavına girdiği Polis Meslek Yüksek Okulu’nu kazandı. 1995 yılında Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan şehit Sekin, ilk olarak Kilis’te göreve başladı. 1999 yılında Bingöl’e atanan Sekin, 2002 yılında şark hizmetini tamamlayarak İzmir’e tayin oldu. Yaklaşık 14 yıldır İzmir’de görev yapan 5 Ocak 2017’de destansı bir kahramanlık örneği göstererek haince planlanan terör eyleminin amacına ulaşmasını engelledi ve şehadet şerbetini içti.
Kahraman Şehidimizin babası Mehmet Zeki Sekin konuşmasında; “Şehit babası olarak ben şehidimle gurur duyuyorum. Bu gurur, tüm Türkiye’nin gururudur. Benim Fethim Türkiye’nin kalbinde yaşıyor. Aradan bir yıl geçti. Her dakikası acıyla, hasretle yoğrulan bir yıldı. Hain eller, kirli eller, kanlı eller; yaşamak için değil öldürmek için, birleştirmek için değil parçalamak için saldırı düzenlediler. Fethi ve arkadaşları onlara engel oldu. Bizden selam söyle vatana canını verenlere, bizden selam söyle tüm şehitlere” dedi. Bir yıldır acısının dinmediğini söyleyen Mehmet Zeki Sekin, oğlunun şehit olduğu haberini Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyathaneden servise çıktığı anda öğrendiğini belirtti. Küçük yaşlardan bu yana insanlara iyilik yapmayı çok seven Şehidimizin Samsun’da bulunan polis okulunu kazandığı gün yaşadığı büyük sevinci unutamadığını anlatan Mehmet Zeki Sekin, oğlunu oldukça zor şartlarda okula gönderebildiğini anlattı.
Program; 5 Ocak günü yaşananların ele alındığı, Fethi Sekin’inanılardan oluşan bölümlerin yer aldığı belgeselin sunulmasıyla sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1