EGE GÜNDEM GAZETESİ

BELEDİYE PERSONELİ EĞİTİMDE

BELEDİYE PERSONELİ EĞİTİMDE
15 views
01 Mart 2018 - 11:03

Yıllık eğitim planı gereğince,Burhaniye Belediyesi’nde görevli tüm personele yönelik,İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Eğitimi düzenlendi. Belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği birimince verilen eğitimler, Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Belediye personeli; çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş yeri temizliği ve düzeniyle ilgili hususlarda eğitim gördü.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nınÇalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği EğitimlerininUsul ve Esasları hakkındaki yönetmeliğikapsamında,personele periyodik olarak eğitim verildiğini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Personelimizin sağlıklı ve güvenilir ortamda çalışabilmesi için eğitimlere büyük bir önem veriyoruz. Çalışanlarımızın kanuni hak ve yükümlülüklerinin önemini özümsemeleri için eğitim programlarını düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Bizim için önce personelimizin güvenliği gelir. Bu kapsamda, çeşitli konularda düzenlenen eğitim programlarıyla çalışanlarımıza bilgi aktarmaya çalışıyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1