TEK HEDEF GALİBİYET

28 Şubat 2018 Çarşamba, 12:26

Türkiye Basketbol Ligi’nin 24. Haftasında Karesispor, Kurtdereli Spor Salonunda yabancı transferlerinin ardından gözünü Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne diken Bahçeşehir Koleji ile karşılaşacak. Son haftalarda alınan üst üste kötü sonuçları bu önemli karşılaşmadan galip ayrılarak kapatmak isteyen Gencer Baytimur’un öğrencileri yaptıkları antrenmanlarla Bahçeşehir Koleji maçının hazırlıklarına devam ediyor.

Maç öncesinde açıklamalarda bulunan Karesispor Baş Antrenörü Gencer Baytimur, Bahçeşehir Koleji’nin transferlerinin ardından ligde hedefini belli ettiğini ancak takımına güvendiğini ve iyi bir sonuç almak için hazır olduklarını söyledi. Baytimur “Son iki maçtan elde ettiğimiz tüm verileri pozitif anlamda kullanmak ve taraftarlarımızın önünde iyi bir sonuç almak için çok önemli bir maça çıkacağız. Burada çok karakterli ve iyi bir oyuncu grubu var, bir reaksiyon vermek zorundayız ve bu maçta oyuncularımın o karakteri göstereceğini ve son topa kadar savaşacaklarını biliyorum. Balıkesir seyircisi burada çok farklı bir atmosfer oluşturuyor. Onların da desteğiyle şeytanın bacağını kırıp taraftarlarımıza bir galibiyet armağan edeceğiz” dedi.

Karesispor’un Balıkesir’li takım kaptanı Umutcan Özyıldırım’da Bahçeşehir Koleji maçı öncesinde açıklamalarda bulunurken taraftarın önemine dikkat çekti. Umutcan Özyıldırım “Son haftalarda hiç istemeyeceğimiz yenilgiler aldık. Ama antrenmanlarda Bahçeşehir Koleji’nin artılarına ve eksilerine çok iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Maç hafta içinde oynanıyor ama Balıkesir’de taraftarlarımızın bizi yalnız bırakacaklarını düşünmüyorum. Umarım dolu tribünler önünde oynarız ve onlara özlediğimiz galibiyeti armağan ederiz” dedi.

Karesispor-Bahçeşehir Koleji karşılaşması 28 Şubat Çarşamba günü saat 18.30’da Kurtdereli Spor Salonunda oynanacak. Karşılaşmayı Tahsin Kuzu, Dağder Dağlı ve Ayhan Baykara hakem üçlüsü yönetecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB