Ayvalıkgücü, Liderin Karşısında 1 Puana Razı Oldu

27 Şubat 2018 Salı, 08:06

Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Ayvalıkgücü Belediyespor kendi saha ve seyircisi önünde ligde lider durumda bulunan Şile Yıldızspor’u ağırladı. Oldukça zevkli ve çekişmeli geçen karşılaşmada her iki takım berabere kalarak birer puana razı oldu.

Kapalı ve bulutlu bir atmosferde gerçekleşen karşılaşmayı zaman zaman şiddetli esen rüzgar olumsuz etkiledi. Ayvalıkgücü Belediyespor’un geçtiğimiz sezonlarda Kaptanlık görevini yürüten Vijdan bu kez eski takımına karşı Şile Yıldızspor’un Kaptanı olarak sahaya çıktı.
Saat 14.00’de başlayan karşılaşmanın ilk yarım saatinde rüzgarı arkasına almasına rağmen ev sahibi Ayvalıkgücü Belediyespor, lider Şile Yıldızspor’un baskılı oyununa, zaman zaman etkili olan cılız ataklarla cevap verdi.
Karşılaşmanın ilk yarım saatinin ardından ev sahibi kırmızı-beyazlı takımın kendini toparladığı ve rakibinin karşısında etkili bir futbol ortaya koyduğu gözlendi.
Mücadelenin 38. dakikasında ataklarını sıklaştıran Ayvalıkgücü Belediyespor’un golü geldi.
Bu dakikada; orta sahadan Cenk’in gönderdiği topla sol kanatta buluşan Ömer, ceza sahasına yakın bir mesafede, Şile Yıldızspor’un ceza sahası içerisinde bulunan arkadaşı Muhammet’i gördü. Ömer’den gelen şık ortayla buluşan Muhammet bekletmeden vurdu ve topu Şile Yıldızspor’un ağlarıyla buluşturdu. 1-0.
Golden sonra Ayvalıkgücü Belediyespor’un atakları arttı.
Mücadelenin 41. dakikasında bu kez sağ kanattan İsmail’in ortaladığı topla buluşan Mesut vurdu ama top auta çıktı.
44. dakikada ev sahibi kırmızı-beyazlı ekibin yıldızı Dudu Lima sol kanattan şık bir orta gönderdi ama İsmail’den önce konuk ekip savunması tehlikeyi uzaklaştırdı.
Karşılaşmanın ilk yarısı 1-0 Ayvalıkgücü Belediyespor’un üstünlüğü ile sona erdi.
Karşılaşmanın ikinci yarısında konuk ekip Şile Yıldızspor’un daha çok hücum futbolu ortaya koyabilmek için 2-5-3 sistemiyle sahada yer aldığı gözlendi.
Bu taktikle sık sık Ayvalıkgücü Belediyespor’un kalesinde gol arayan lider Şile Yıldızspor, kırmızı-beyazlı ev sahibi takıma sık sık zor anlar yaşattı. Buna karşın Ayvalıkgücü Belediyespor ise daha atak bir futbol ortaya koydu.
Özellikle kırmızı-beyazlı takımın flaş transferi siyahi oyuncu Dudu Lima ile etkin olan Ayvalıkgücü Belediyespor, ikinci yarıda rüzgarı da karşısına almasına rağmen mücadeleci oyunuyla taraftarlarından tam not aldı.
Mücadelenin 71. dakikasında ceza sahası içerisinde topla buluşan Ayvalıkgücü Belediyesporlu oyuncu Serdar sert vurdu ama top, Şile Yıldızspor’un kalecisi Erşen de kaldı.
Karşılaşmanın 84. dakikasında oyuna giren Ayvalıkgücü Belediyesporlu oyuncu Ahmet, oyunda sadece 2 dakika yer aldıktan sonra sakatlanarak sedye ile dışarı alındı.
Karşılaşmanın 87. dakikasında Dudu Limanın sağ kanattan sürüp ortaladığı topla buluşan kırmızı-beyazlı takımın oyuncusu Mesut, Şile Yıldızspor’un ceza sahası içerisinde çok sert vurdu. Ama top üstten auta gitti.
Karşılaşmanın 88. dakikasında orta sahadan gelişen Şile Yıldızspor atağında Ayvalıkgücü Belediyespor kalesi önünde oluşan karambolde topu uzaklaştırmak isteyen İsmail ıskalayarak topa vuramayınca, Şile Yıldızsporlu oyuncu Ersen fırsatı kaçırmadı ve şık bir plaseyle mücadelede beraberliği sağladı. 1-1.
Karşılaşmanın kalan ve uzatma dakikalarında başka gol olmayınca lider Şile Yıldızspor ile Ayvalıkgücü Belediyespor sahadan birer puanla ayrıldı. KARŞILAŞMANIN KARNESİ

STAD: Ayvalık Hüsnü Uğural Stadyumu
HAKEMLER: Emre Bulut**, Gökhan Takataş**, Tolga Atasoy**
AYVALIKGÜCÜ BELEDİYESPOR: Melih**, Serdar **, Semih**, Şafak ***, Mesut **, Ömer**, Cenk **, Şehmuz**, Muhammet *** (Dk. 84 Ahmet ** Dk. 85 Tayyipcan *), Dudu Lima***, İsmail **
ŞİLE YILDIZSPOR: Erşen **, Ali Fırat***, Vijdan **, Ersen**, Erkan **, Yetkin***, Burak** (Dk 84 Hayrullah **), Muhammet** (Dk. 74 Berkant**, Cenk* Dk 58 Murat **), Birol*, Drissa Keita**
GOLLER: Dk. 38 Muhammet (Ayvalıkgücü Belediyespor), Dk. 88 Ersen (Şile Yıldızspor)
SARI KARTLAR: Dk. 6 Şehmuz, Dk. 87 Melih, Dk 88 Ömer (Ayvalıkgücü Belediyespor), DK 44 Muhammet, Dk. 71Ali Fırat, Dk 86 Yetkin (Şile Yıldızspor)
KIRMIZI KARTLAR: —
SUAT SALGIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB