REİS BU İKİ İSİM OY KAYBETTİRİYOR

21 Şubat 2018 Çarşamba, 12:07

Altıeylül Belediye Meclis üyeleri Reis’in söylemlerine dikkat etmiyor. Önümüzdeki seçimlere şimdiden hazırlanılması gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yüzde 51 Oy Hesabı yaparken bu iki meclis üyesinin davranışları kamuoyunda olumsuz karşılanıyor.

2014 seçimlerinde Altıeylül Belediye Başkan aday adayı ve Pamukçu Ovaları Sulama Birliği Başkanı olan İsmail Çoban, aday adaylığını ilan ettiğin gün yanında Faruk Özen bulunuyordu. Altıeylül Belediye Başkan adayı olarak Zekai Kafaoğlu, gösterildiğinde dönemin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Edip Uğur tarafından bu iki isim Belediye meclis üyeliği listesine kondu. Daha sonraki günlerde İsmail Çoban, Altıeylül Belediye Başkan Vekili oldu. Belediye Başkan Vekilliği süresince Belediye’nin kasası olan muhasebeden sorumluydu. Ankara’dan proje ile yardım isteyeceğine Belediyeyi çok yüksek borçlandırdı ve ardından Edip Uğur’un yanına Büyükşehir’e geçti. Büyükşehir Belediyesi’ne geçtiğinin haftası, Altıeylül Belediyesi’ne hacizler yağmaya başladı.

KAFAOĞLU DİKKAT ETMELİ

2014 seçimlerinde Altıeylül Belediye Meclis üyelerini Edip Uğur’un belirlemesi ve yaşanan süreçlerle beraber gelinen noktada Zekai Kafaoğlu’nun başarılı olması ise adeta bir mucizeyi başardı. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanı olan Zekai Kafaoğlu, Altıeylül’de borç bırakan İsmail Çoban’ı destekleyen Faruk Özen’e Başkan Vekilliği bırakması sokaktaki vatandaş tarafından Başkan Kafaoğlu’nun siyasette “Önünü göremiyor” demesine neden oluyor.

REİS BU İKİ İSMİ ARAŞTIRSIN

Bilindiği gibi Başkan Zekai Kafaoğlu’nun geçtiğimiz günlerde vekaletle görevi bıraktığı Faruk Özen’in kullandığı araç İzmir’de çekici ile çekilmişti. Niçin çekildiği ise kamuoyu zaten biliyor. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu iki ismi 2019 seçimlerinde listeye koyması halinde Ak Parti’nin oy kaybetmesi kamuoyunda konuşuluyor.

SEÇİM KAZANILACAK PROJE ÜRETİLMELİ

Kafaoğlu’nun Altıeylül Belediyesinde yerine bıraktığı Başkan Hasan Avcı, Başkan Yardımcıları Osman Ödemiş ve Ahmet Özen her ne kadar iyi niyetli de olsalar, 8 ay sonrasında Kasım ayı gibi seçim atmosferine girileceğinin farkında değiller. Çoğu medya kuruluşları ile sorunları var. Kasım ayında memurlar istifa edecek, seçim atmosferine girmiş oluyoruz. Zaman kısa. Ak Parti’nin içinde siyaset yapanlar tekrar aday olmak istiyorsa şapkalarını önüne koysunlar, vatandaşın isteklerine kulak versinler. Özel Haber:Tayyar Toprak

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB