“BİZ DE KEFENİMİZİ GİYİP SAF TUTTUK”

30 Ocak 2018 Salı, 10:51

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Ak Parti Altıeylül İlçe Yürütme Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada Afrin Operasyonu ve kahraman ecdattan bahsetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz bu yola kefenimizi giyip çıktık’ sözüne atfen Başkan Avcı ‘Biz de kefenimizi giyip arkanızda saf tuttuk’ dedi.
Başkan Hasan Avcı konuşmasına Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale şiiri ile başladı. Salonda oldukça duygulu ve coşkulu anlar yaşatan Başkan Avcı şunları söyledi.
“Sen ki, son ehl-i salîbin kırarak savletini,
Şarkın en sevgili sultânıSalâhaddîn’i,
Kılıç Arslan gibi iclâline ettin hayran…
Sen ki, İslâm’ı kuşatmış, boğuyorken hüsran,
O demir çenberi göğsünde kırıp parçaladın;
Sen ki, rûhunla beraber gezer ecrâmı adın;
Sen ki, a’sâra gömülsen taşacaksın…Heyhât,
Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihât…
Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber,
Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.
Mili şairimiz Mehmet Akif Çanakkale şiirinde, o gün Çanakkale savaşında 7 düvelle savaşan o milletin haleti ruhiyesini anlatmış. Bugün yine aynı aşkla bu millet yoluna devam ediyor. 1071 Malazgirt’te, 1453’de İstanbul’un fethinde olduğu gibi, 1915’de Çanakkale’de olduğu gibi, en son 15 Temmuz’da olduğu gibi iman gücüyle, düğüne gider gibi cenge gidiyor, savaşa gidiyor. Afrin’e giden Mehmetçiğimizi hep beraber gördük. Nereye gidiyorsunuz diye sorduklarında, ‘düğüne gidiyoruz, kızıl elmaya gidiyoruz’ diyebilen bir Mehmetçik. Ailenize diyeceğiniz bir şey var mı diye sorduklarında ‘Beni beklemesinler’ diyebilen bir Mehmetçik. Bu milletin bir mensubu olmaktan çok büyük bir onur, gurur ve şeref duyuyorum. Afrin’deki şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Sultan Alparslan 1071’de Malazgirt savaşına giderken ordusunun karşısına çıkıyor ve diyor ki; ‘Giydiğim bu beyaz elbise kefenimdir. Nerede şehit olursam beni oraya gömün. İçinizden beni takip etmek isteyenler arkamdan gelsin. Yaşamayı seven ve geri dönmek isteyenler,kendilerine karşı herhangi bir kınama olmaksızın geri dönebilirler. Burada artık Allah’tan başka emir veren ve yasaklar koyan yoktur. Bugün Sultanınız değil, ben de sizlerden biriyim. Ve bugün sizinle birlikte savaşacağım. Benim ardımdan gelerek canlarını Allah’a hibe edenler, onlar için cennet ve ganimet, Allah’ı bırakıp, cengi bırakıp gidenler için ise cehennem ve sefalet vardır’ diyor ve kendisinden tam dört kat büyük bir orduyu yenerek Anadolu topraklarını bu millete açıyor. İşte bugün de mazlumların umudu, ümmetin lideri Cumhurbaşkanımız diyor ki ‘Biz kefenimizi giyerek çıktık bu yola’… Biz de diyoruz ki; ‘Sayın Cumhurbaşkanım siz kefeninizi giyip çıktınız da, arkanızdakiler boş mu duruyor? Biz de kefenimizi giyip arkanızda saf tuttuk.’Sizin arkanızda, sizin yürüdüğünüz yolda, aynı aşkla, aynı şevkle yürüyoruz. Hazreti Allah bu millete ne kapılar açtı. Yedi düvelle savaşan bu millete inşallah yakın zamanda çok büyük muzafferiyetler nasip edecektir.
ÖNCELİĞİMİZSOSYAL BELEDİYECİLİK
Konuşmasına Sosyal belediyeciliğe verdiği önem ile devam eden Başkan Avcı şöylededi: “Bizim önceliğimiz sosyal belediyecilik diyoruz. Hz. Ömer diyor ki,’Fırat’ın kenarında bir kuzuyu kurt kapsa hesabını Ömer’den sorarlar’. Ben de arkadaşlarıma diyorum ki ilçemizde aç açıkta kimse kalmayıncaya kadar ihtiyaç sahiplerine ulaşmak, ihtiyaçlarını gidermek bizim boynumuzun borcudur. Bir akşam bir çocuk yatağına aç ve açıkta girerse bunun manevi hesabını biz veremeyiz. Onun için önceliğimiz Sosyal belediyecilik. İnşallah, 2018 yılı Altıeylül için hareketli ve heyecanlı bir yıl olacak umuduyla, saygılar sevgiler sunuyorum”
Altıeylül AK Parti İlçe Başkanı Ayhan Atahan birlik ve beraberlikten dolayı teşkilat üyelerine teşekkür ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise Balıkesir’in kuruluş ve kurtuluştan sonra diriliş yaşadığını söyledi. Afrin’de destanlar yazan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin arkasında yürüdüklerinin altını çizerken 1 milyon ikiyüz bin insanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasından yürümek için hazır bekliyor, şeklinde konuştu.
Altıeylül İlçe Yürütme Kurulu coşku ve beraberlik içinde sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB