EGE GÜNDEM GAZETESİ

HAYVANLARCILAR DERNEĞİNDEN BAŞKAN GENÇER’E ZİYARET

HAYVANLARCILAR DERNEĞİNDEN BAŞKAN GENÇER’E ZİYARET
13 views
29 Aralık 2017 - 17:44

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalıklı Hayvancılar ve Kümes Hayvanları Yaşatma, Islah Derneği Yönetim Kurulu üyelerini ağırlayarak, kentteki büyükbaş, küçükbaş, tavuk, ve güvercin yetiştiren dernek üyelerini dinledi.

Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Cemal Erhanoğlu: “Ayvalık’ta hayvancılık sektörü son yıllarda oldukça büyüdü. Özellikle halkımız, köpek ve kediler için çok duyarlı. Artık birçok vatandaşımız evinde hayvan bakıyor. Ancak hem veterinere hem de kümes hayvanlarının ilaçlarına her geçen ihtiyacımız artıyor. Ayvalık’ta 500’e yakın güvercin var. Tavuk besleyen arkadaşlarımızın sayısı oldukça yüksek. Dernek olarak aşı ve yem çeşitleri konusunda bu eksiği kapatmak için harekete geçmek istiyoruz.’’dedi.

Değerin yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Dalkıran, Ayhan Tokmak, Hasan Çobanoğlu, Ayvalık Belediyesi eski veterineri Ömer Karayol tarafından da bu konuda sorumluluk alabileceklerini ifade edildi.

Başkan Gençer Ayvalık’ımızda binbir güzellikle var olan can dostlarımızla birlikte yaşıyoruz. Bizim için hepsi birbirinden değerli. Bu konuda son yıllarda kentimizde duyarlılık arttığını hepimiz biliyoruz. Bu güzel Ayvalık sokaklarında bizim ne kadar yaşama hakkımız varsa, onlarında o kadar var. Geçmişte sizinle ve rahmetli olan büyüklerimizde birçok kez araya geldik. Bunları sürdürmek istiyorum. Ziyaretiniz için de çok teşekkür ediyorum. Bu geleneği sürdürmek için yasal olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.’’ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1