EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sındırgı’nın Prestij Caddesinde Çalışmalar Hızla Devam Ediyor

Sındırgı’nın Prestij Caddesinde Çalışmalar Hızla Devam Ediyor
16 views
28 Aralık 2017 - 10:53

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde ana arterlerde tamamlanan alt yapı çalışmaları neticesinde başlanan parke taşı döşeme ve çevre düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor. Prestij caddesi olarak projelendirilen ilçedeki siyasi parti temsilcileri, cadde esnafları ile ortak görüşe varılarak başlayan Akhisar Caddesi üzerindeki çalışmaların yaklaşık 1000 metrelik kısmı tamamlandı.
İlçeye prestij kazandıracak projede çift yönlü araç parkı için cepler, gidiş geliş araç yolu, engelsiz ve geniş kaldırımlar, bisiklet yolu yer alıyor. Aynı zamanda proje kapsamında kaldırım çalışmalarının tamamlanması ile birlikte onar metre ara ile çınar ağacı dikilmesi ve kaldırımların geniş kısımlarına ise banklar yerleştirilerek vatandaşların yürüyüş yapabilecekleri, keyifle vakit geçirebileceği bir alan haline getirilecek.
Alt yapı çalışmaları nedeniyle toz ve çamur halini alan yolların bir an önce yapılması ve vatandaşların mağduriyetinin en kısa sürede giderilmesi adına çalışmaları sürekli olan sahada takip eden başkan Yavaş işlek bir cadde olması, hava şartlarının da olumsuzluğu sebebi ile çalışmaların zaman zaman aksadığını belirtti.
Başkan Yavaş “ İlçemizde yıllanmış sorunları çözmeye devam ediyoruz. Ana arterlerde BASKİ işbirliği ile alt yapı çalışmalarımızı tamamladık. Daha sonrasında dedik ki iki ana caddemiz prestij caddesi olsun. Projelendirdik, siyasi parti temsilcilerimizi, cadde esnaflarımızı, çeşitli gruplarımızı topladık sorduk. Onlarla istişare halinde caddemizin şeklini belirledik vakit kaybetmeden çalışmalara başladık. Ancak işlek bir cadde üzerinde iş yapıyoruz ve malum hava şartları da belirli ölçüde imkan veriyor. Ama 30 kişilik bir ekip burada ellerinden gelen gayretin fazlasını gösteriyor. Aşağı yukarı 1000 metreye yakın kısmı tamamlandı. Ana döşeme işlemleri tamamlandıktan sonra çevre düzenlemeleri ile pırıl pırıl muhteşem bir cadde olacak. Vatandaşlarımızdan az daha sabır istiyoruz. Tamamlanan kısımlarındaki esnaflarımız da zaten memnuniyetini dile getirmeye başladı. Takdir edersiniz ki her şey istediğimiz gibi olmuyor, biraz gecikmeler yaşansa da mağduriyeti gidermek ilçemizi yepyeni bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarımız devam ediyor. Ben ilçemize olan katkılarından dolayı büyükşehir belediyemize ve başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Uyum içerisinde çalışarak ilçemize nice güzel işler kazandırdık, kazandırmaya da devam edeceğiz.1 yılda yüz binleri ağırlayan Meydan projemizden sonra Prestij yolumuz ile ilçemizdeki vatandaşlarımıza hoşça vakit geçirebilecekleri bir alan daha kazandırmış olacağız. “ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1