EGE GÜNDEM GAZETESİ

BELEDİYELER ARASI DİYALOG

BELEDİYELER ARASI DİYALOG
17 views
28 Aralık 2017 - 10:49

Tekirdağ Merkez İlçesi Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Başkan Yardımcısı Berkay Çakır Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette Başkan Yardımcısı Mehmet Sert, Meclis Üyeleri, Şerafettin Engüdar, Cemal Adıgüzel ve Erhan Elmastaş’da yeraldı.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Marmara Belediyeler Birliğinde ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu nezdinde toplanan CHP’li Belediyeler toplantılarında da görüştüğümüz başkanımızla belediyecilik üzerine görüş alışverişinde bulunmak için ziyaretimize geldiler. Bandırma Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz projeleri ve çalışmaları paylaştık. Kırsal Mahallelerimize yaptığımız yatırımlar, Kapalı Pazar Yeri Projemiz, Balcı Çamlığı Projemiz, Güneş Enerjisi Projemiz, Kültürel Faaliyetlerimiz ve diğer çalışmalarımız ile ilgili bilgi verdik. Süleymanpaşa Belediye Başkanımız da kendi projeleriyle ilgili bilgi verdi. Şehiriçi kazılardan bizim gibi kendilerinin demuzdarip olduklarını öğrendik.

Hem coğrafi hem de demografik açıdan benzerlikler gösterdiğimiz Süleymanpaşa İlçemizle daha yakın ilişkiler ve diyalog içinde olma kararı aldık. Farklı belediyelerin çalışmalarının konuşulduğu toplantı her iki belediye içinde verimli olduğuna inanıyorum. Diyaloglarımız ilerleyen günlerde de devam edecek. Ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Dursun Mirza Süleymanpaşa Belediye Başkanı Süleyman Eşkinat’agünün anısına Bandırma Vapuru’nu hediye etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1