EGE GÜNDEM GAZETESİ

SİZLER İÇİN BİR MESAJ

SİZLER İÇİN BİR MESAJ
MELİSA GÖNEN
MELİSA GÖNEN( mel8279.gonen@gmail.com )
19 views
27 Aralık 2017 - 15:12

Bu dünyada her günü bir sonraki güne hazırlayan şey nedir?
İnsan yaşamında buna umut denir. Dünya içinse bu gece gündüzden ibarettir. Yine bir yıl geldi geçti demeyeceğim çünkü bir sonraki yıllar için bile ondan bir parçayı yanımızda götüreceğiz. Kayıplarımızı, hayallerimizi aklımızın bir ucunda taşıyacağız.
Belki yeni yıl üzüntülerimize karşı sevinç getirecek belki çok daha güzel bir dünyaya sahip olacağız. Ancak bize güzel bir dünya sağlayacak olan yeni yıl olmayacak. Onu kötülükler içinde bırakıp halsiz düşüren insanlar olduğu gibi güzelleştiren de yine insanlık olacak. Aslında tüm yeni yıllar benim gözümde hamurdur. Ona doğru şekli veren de yanlış kullanıp bozan da BİZLERİZ!
Herkes son bir hafta içinde büyük bir telaş içinde yılbaşı akşamı ne giysem, ne yesem, nerede eğlensem diye düşünüyor. Ancak çok merak ediyorum şu soruları düşünen var mı?
 Gelecek zamanlarda su kaynaklarımız bizlere yetecek mi, suyumu doğru kullandım mı?
 Doğaya tarif edilemez zararlar veren pili çevreye attım mı?
(Bir adet kalem pilin denize atılması sonucu 2 ton balık pilin içerdiği cıva sebebiyle zehirleniyor. 6 metrekare toprağı tamamen zehirliyor. 20 ton sebze, 10 milyon litre temiz suyu kirletiyor.)
Aslında pil konusunda atık pil toplama kutularının eksikliği veya hiç olmayışı bazen bu durumu kaçınılmaz kılıyor. Bu konuda da halkımızın haklı olduğunu söylemek durumundayım.
 Bir yıl içinde kendime bir iyilik yapıp kitap okudum mu?
 Telefon kullanımını azalttım veya sağlıklı duruma getirdim mi?
 Sağlığım için ne yaptım?
Demek istediğim sevgili okurlarım kendinize ve yaşadığınız çevreye ne kadar değer veriyorsunuz? Dünyaya ne kazandırdınız da ondan ne bekliyorsunuz? Örneğin; fidan ektiniz mi ki gölge istiyorsunuz. Bir canlıya merhamet edip sevgi gösterdiniz mi ki sevgi istiyorsunuz.

Benim için en değerli güneş yağmurdan sonra gelen güneştir çünkü o an güneşin adı UMUT olur. Yazıma umutla başlayıp umutla bitirdim umarım bu yazı kalbinizde bir yerlere yerleşir ve yeni yılınıza umut olur. İHTİYACIMIZ OLAN İKİ ŞEY SEVGİ VE BARIŞTIR, VİCDAN DA GÜVEN DE SEVGİYLE HAYAT BULUR. Ülkemiz ve tüm dünya adına (u)mutlu yıllar!!!
MELİSA GÖNEN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1