EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi’de okumaya engel yok

Karesi’de okumaya engel yok
20 views
27 Aralık 2017 - 14:35

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, doğum sonrası geçirdiği rahatsızlığın ardından yürüyemeyen ve okuluna gitmekte zorluk yaşayan 10 yaşındaki İbrahim Ege Çullu’ya tekerlekli sandalye hediye etti.

Murat ve Bahtışen Çullu çiftinin 10 yaşındaki oğlu İbrahim Ege Çullu’ya tekerlekli sandalyesini teslim etmek için evinde ziyaret eden Başkan Yücel Yılmaz’a Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Özgen ve Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay eşlik etti.
‘VATANDAŞIMIZIN HER TALEBİNİ
DEĞERLENDİRİYORUZ’
Karesi Belediyesi olarak vatandaşlardan gelen her türlü talebi değerlendirerek cevap vermeye çalıştıklarını dile getiren Başkan Yılmaz, “İbrahim Ege kardeşimizin ailesi yaklaşık bir hafta önce belediyemize müracaat ederek bizden tekerlekli sandalye talep etti. Biz de, onların talepleri doğrultusunda, kardeşimizin durumuna uygun özel bir tekerlekli sandalye hazırlatarak kendisine teslim ettik. İnşallah bundan sonra okuluna rahat bir şekilde gidip gelecek. Onun hayatındaki engellerin kalkmasına yardımcı olmak bizim görevimiz” dedi.
AİLEDEN BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR
Çocukları için yaptırılan tekerlekli sandalyeyi teslim alan Çullu çifti, Başkan Yücel Yılmaz’a teşekkür etti. Anne Bahtışen Çullu, “Oğlum 23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu’nda 3. sınıf öğrencisi. Okula getirip götürürken zorluk çekiyordum. Bu nedenle başkanımızdan bizlere destek olmasını istedim. Sağ olsun bize yardım elini uzatarak, oğluma bir tekerlekli sandalye hediye etti. Artık okuluna rahat rahat gidip gelebilecek, teşekkür ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1