EGE GÜNDEM GAZETESİ

KARDEŞ KENT HEYETİNDEN KAYMAKAM SIRMALIYA ZİYARET

KARDEŞ KENT HEYETİNDEN KAYMAKAM SIRMALIYA ZİYARET
25 views
27 Aralık 2017 - 15:10

Edremit Belediyesi tarafından kardeş kent olarak ilan edilen Bulgaristan’ın Madan Kardeş Kent Heyeti Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’yı makamında ziyaret etti
Üç günlük resmi ziyaret için Edremit’e gelen Madan Kardeş Kent Heyeti ziyaretlerinin son gününde Kaymakam Ali Sırmalı’yı ziyaret ederek iki ilçe arasında yürütülmekte olan kardeş kent ilişkileri hakkında bilgiler verdi.
Gerçekeştirilen ziyarete; Bulgaristan’ın Madan Belediye Başkanı Fahri Ademov Molaysenov, Milletvekili Hayri Sadakov, Madan Meclis Başkanı Behcet Sirakov, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.
Kardeş Kent Madan’dan gelen konuklara gerçekleştirdikleri nazik ziyaretten ötürü teşekkür eden ve her zaman ilçemize beklediğini söyleyen Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; kardeş kent ilişkilerinin, iki kent ve iki ülke arasındaki kültürel bağı güçlendirdiğine dikkat çekerek bu ziyaretin bu iki ülke ilişkilerinin yardımlaşma ve dayanışma içersinde geliştirilmesine katkısı olacağını söyledi.
Edremit’te gerçekleştirdikleri 3 günlük ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Madan Belediye Başkanı Fahri Ademov ise “Kardeş kentimiz Edremit’te bulunmaktan dolayı mutlu olduk. Kentinizin güzelliklerini yakından görme fırsatı bulduk. Barış ve kardeşlik bağımızın daha da güçlenmesini diliyor, sizleri de Madan’a bekliyoruz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1