EGE GÜNDEM GAZETESİ

ORYANTİRİNG’TE 1. OLAN ÖĞRETMENLERE BAŞKAN UYSAL’DAN TEŞEKKÜR

ORYANTİRİNG’TE 1. OLAN ÖĞRETMENLERE BAŞKAN UYSAL’DAN TEŞEKKÜR
21 views
25 Aralık 2017 - 12:10

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Burhaniyeli Oryantiring Şampiyonlarına kahvaltı vererek birinciliklerini kutladı.
Burhaniye Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan ve tamamen öğretmenlerden oluşan Oryantiring Takımı, 16-17 Aralık tarihlerinde Urla’da düzenlenen “Urla Klazomenai OryantiringŞampiyonası”nda 40 yaş üstü kategorisinde 1. oldular. Yaklaşık 600 sporcunun yer aldığı Şampiyonada Burhaniye ismini duyuran ve temsil eden sporculara ilk kutlama ise Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’dan geldi. Burhaniye Belediyesi Taylıeli Kafede verdiği kahvaltı ile 1.’liklerini kutlayan Başkan Uysal Burhaniye’nin tanıtımına katkıda bulundukları için de kendilerine ayrıca teşekkür etti. Burhaniye Belediyespor bünyesinde toplamda 11 farklı branşta sporcularının olduğunu belirten Başkan Uysal “Burhaniye’mizde spora ve sporcuya önem veriyoruz. Futbol, Basketbol, Voleybol, Güreş, Tekvando, Masa Tenisi, Briç, Zıpkınla Balık Avı ve Bilorda Branşlarında takımlarımız ve ve bu branşlardakursşarımız devem ediyor. Son olarak Belediye Spor bünyemizde yeni bir satranç kulübü de kurarak branş sayımızı 11’e çıkardık. Fiziksel yeteneği geliştirmenin yanı sıra zihinsel yetenek ve yön bulma, hızlı karar verebilme gibi özelliklerin de gelişmesini sağlayan Oryantiring Spor Kurslarının da Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde açılması bizi son derce memnun etti. Ben sizleri bir kez daha kutluyor. Burhaniye’mizin tanıtımına katkıda bulunduğunuz ve Burhaniye’mizi 1.’liğe taşıdığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
ORYANTİRİNG SPORUNU OKULLARIMIZDA YAYGINLAŞTIRMAYI HEDEFLİYORUZ
Tufan Sarp Hocanın eğitmenliğinde kurulan takım oyuncuları da Başkan Uysal kahvaltı için teşekkür ederken Tufan Sarp “takımımız eğitici eğitimini tamamlamış 40 yaş üstü öğretmenlerimizden oluşuyor. Takım olarak iki gün süren müsabakaların ardından 1.’liği almayı bildik. Ayrıca takım yarışları dışında farklı kategorilerde de 4 madalya aldık. Oyuncularımız hiç diskalifiye olmadan parkuru bitirdiler. Bundan sonra çocuklarımıza özgüven ve karar verme yetisini geliştirmek amacıyla Oryantiring sporunu okullarımızda yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Başkanımıza da bu nazik daveti ile bizi onurlandırdığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1