EGE GÜNDEM GAZETESİ

 Ayvalıklı gazilerden kahvaltılı buluşma

 Ayvalıklı gazilerden kahvaltılı buluşma
15 views
25 Aralık 2017 - 12:25

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Temsilciliği tarafından düzenlenen birlik ve beraberlik ve dayanışma kahvaltısına ilgi yoğun oldu.

Ayvalık Belediyesi’ne ait Sarızeybek Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda; Kaymakam Gökhan Görgülüaslan; eşi Nihal Görgülüaslan ve kızı Begüm Görgülüaslan, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Garnizon Komutanı Albay Fevzi Koyuncu, Ayvalık Müftüsü Orhan Tosun, Ayvalık Mal Müdürü Mustafa Çınar, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Kent Konseyi Başkanı Filiz Karayelli, Türk Kızılayı Ayvalık Şube Başkanı Hamdi Atay, Ayvalık Şefkat Evleri Derneği Başkanı Fatma Cavlı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şube Başkanı Ahmet Üzgeç, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Şube Başkanı İsa Arslan, Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Şube Başkanı Gülden Sarıbaş, Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Yener Koşvar, Ayvalık Kültür Sanat Derneği (AYKÜSAD) Başkanı Yaşar Akçay, CHP İlçe Kadın Kolları yönetimi, 2015 seçimlerinde CHP’den Milletvekili aday adaylarından Dr. Neşe Zengin ve Altınova’nın eski belediye Başkanı Asım Sürer, Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Aday ile 10 öğrencisinin yanı sıra yaklaşık gazilerle vatandaşlardan oluşan 350 kişilik bir topluluk hazır bulundu.
Kahvaltıda konuşan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Temsilciliği Başkanı Hüseyin Koksal başkanlığında, Metin Arınç, Mehmet Evren Mehmet Kıranoğlu, Haluk Sapancı, Candan Derman’dan oluşan yönetim kuruluna teşekkür etti.
Düzenledikleri birlik, beraberlik ve dayanışma kahvaltısına beklediklerinin üzerinde yoğun bir katılım olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Köksal, söz konusu kahvaltıyı gelenekselleştirip, benzeri organizasyonları arttırmayı planladıklarını söyledi.
Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan ve Belediye Başkanı Rahmi Gençer de yaptıkları konuşmalarda Türk Milleti olarak hepimizin günümüzde Anadolu topraklarında özgürce yaşamalarının yegane sebebi olan gazilere sevgi ve şükranlarını sunmayı ihmal etmediler.
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Temsilciliği’ne ciddi yardım ve desteklerde bulunan Sebahat Tokgöz’ün de doğum gününün kutlandığı kahvaltıda Sebahat Tokgöz’ün yanı sıra temsilciliğe maddi manevi destek veren ilçede yoksul ve ihtiyaç sahiplerinin yardımına Hızır gibi yetişmesi nedeniyle ‘Fatma Anne’ olarak nitelendirilen Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı Candan Derman, Yener Koşvar ve Haluk Akdoğan’a teşekkür plaketi verildi.
Kahvaltı, gazilerin seslendirdikleri şiirler ve anılarını anlamlı sözlerle anlattıkları konuşmalarla renklendi. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1