EGE GÜNDEM GAZETESİ

“ÇOK FARKLI HİZMETLER SUNDUK”  

“ÇOK FARKLI HİZMETLER SUNDUK”  
13 views
22 Aralık 2017 - 8:55

BAŞKAN GENÇER, 45 AYDA YAPILAN HİZMETLERİ VE PROJELERİNİ ANLATTI

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi’nde 20 Aralık Çarşamba Günü Saat 16:00’da Ayvalık Kent Konseyi 8. Genel Olağan Kurulu Toplantısı düzenlendi.
Saygı ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıya Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Kent Konseyi Başkanı Filiz Karayelli, Ayvalık Muhtarlar Derneği Başkanı ve 150 Evler Mahallesi Muhtarı Yener Koşvar, sivil toplum örgütlerinin ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra yüzü aşkın vatandaş katıldı.
Açılış konuşmasını faaliyet raporunu sunarak yapan Kent Konseyi Başkanı Karayelli, iki aylık süreçte gerçekleştirdikleri, Sürdürebilir Kalkınma Hedefleri Söyleşisi, Ayvalık’ın Depremselliği Paneli, Dünya Çocuk Hakları Günü Söyleşisi, Ayvalık Kent Konseyi çalışma gruplarının raporları, Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin çalışmaları, Altınova’daki cezaevine karşı başlatılan imza kampanyası ve spor çalışma gurubunun yapacağı aktiviteleri anlattı.
Karayelli, hizmetlerini ve projelerini anlatması için Başkan Rahmi Gençer’i davet etti.
Başkan Gençer, konuşmasına başlamadan önce, bu toplantıyı organize eden Kent Konseyi Başkanı ve yönetiminin yanı sıra katılım gösteren herkese teşekkür etti.
GENÇER ‘’ ÇOK FARKLI HİZMETLERİ SUNDUK, GİDEREK GELİŞTİRECEĞİZ’’

Görev başladığı günden bugüne 45 ayı geride bıraktıklarını kaydeden Gençer, seçime kadar olan 15 aylık süreçte çalışmalarını giderek artıracaklarının altını çizdi.
Gençer ‘’ Kapanan Altınova ve Küçükköy Belediyelerimiz artık bünyemizde yer almaya başladı. Meclis üyelerimle birlikte biz kurucu bir meclisiz. Bütünşehir yasasıyla birlikte biz de çok şey öğrendik. Bu yıl Ayvalık Belediyesi olarak gelir gider bütçemizi de dengelendik. Ancak bütçemizi sürdürmek kolay değil. Personel giderlerimiz mevcut. Hizmet ve yatırım yapmayı sürdürüyoruz’’ dedi.
Başkan Gençer Vizyon Projeleri arasında, kültür- sanat- eğitim çalışmalarını, spora ve sporcu’ya tam destek verdiklerini, veterinerlik hizmetlerini, temizlik hizmetlerini, yeni eklenen araç filosunu, sosyal tesislerini, sosyal yaşam alanlarını, sosyal hizmetlerini, yol ve kavşak yapım çalışmalarını, yaşanılan afetteki faaliyetleri ve Ayvalık’a karşı sorumluklarını aktardı.
Vizyon Projeleri olan, Kırlangıç Fabrikası, Altınova Organize Sanayi Bölgesi
UNESCO Dünya Mirası, Ayazma Restorasyonu, Belediye Hizmet Binası, At Arabacılar Meydanı
Cunda Sahil Projesi, Gençlik merkezi, Uzungöl Park, Balıkçı Barınağı, Altınova Pazaryeri,
Sosyal Tesisler olarak, Paşa Limanı Boğaziçi Otel Akaryakıt İstasyonu Taş köşk Duba Plajı Gümrük Binası Cumhuriyet Meydanı Botanik Park, Şehit Polis Fethi Sekin Parkı, Ergün Tekincan
Suat Burak Elik Parkı, Erol Karayaz Parkı, Çamlık Parkı, Belediye Parkı, Köylere Çocuk Parkı, 35 Çocuk Parkı, Mesire Alan, hedef 5 yılda 10 bin Ağaç Ağaçlandırma Çalışmaları
Sosyal Hizmetleri, Aşevi, Hoş geldin Bebek, Sosyal Hizmet Merkezi,Evde Bakım Hizmeti
Kadın Danışma Evi, Özel Çocuklar Eğitim Evi, Ayvalık Boyacılar ve Simitçilere Ekmek Teknesi
Yol Kavşak Yapım Çalışmaları çerçevesinde 13 Nisan Caddesi, Kilit Parke, Bisiklet Yolu
Kavşaklar (Armutçuk, Cennet Tepesi, Adliye, Kipa, Devlet Hastanesi)
Asfalt Çalışmaları Altınova, Küçükköy, Cunda, Küçükköy Çöplük Yolu, Armutçuk Pazaryeri, Perşembe Pazarı Bakım Onarım 2016 Yaşanan Afetin izlerini sildik gibi konulara değindi.
Kültür- Sanat- Eğitim Çalışmaları olarak,
Küçükköy Kültür Merkezi, Alibey Kültür Merkezi, Altınova Küçüköy Kültür Merkezi
Amfi Tiyatro, Zeytin Hasat Günleri, Kültür Sanat Günleri, Kültür Turları Çanakkale
Müvadele Günleri, Sinema Bir Şenliktir, Ahmet Yorulmaz Fotoğraf Yarışması
Slow-fod Slow Olive, Teferiç Şenlikleri, Tiyatro Festivali, Ayvalık Lezzet Noktaları
Engelliler Şenliği, Özel Çocuklar Tezkere Töreni, Art Clan Sanat Çalıştayı,
Ayda Bir Ayvalık Dergisi, Keşfe Değer Yeryüzü Cenneti Ayvalık
Zeytin Çekirdekleri, Yurtdışı fuar organizasyonları, Sosyal Medya Tanıtımları
Alo Belediyem ve Whatsap Hattı, Başkan Burada, Ramazan Ayı İftar Sofraları
Çakmak Köyü Kütüphane, Hacıveliler Eğitim Evi, Kitaptan Kanatlar ve Nutuk
Mermer Sokak Tabelaları şeklinde uyguladıklarını ifade etti.
Spora ve sporcuya tam destek verdiklerini be 3 adet halı saha,1800 bisiklet, şampiyon özel çocuklar, spor kulüplerine verdiği desteği anlattı. Veterinerlik Hizmetleri’nde Köpek Bakım Çiftliği, Kedi Evleri, Oğan Can Tedavi Merkezi’ndeki yapılan çalışmaları aktardı.
Temizlik hizmetleri ve araç filosu, cami temizliği, plaj temizliği, yer altı çöp konteynırı, temizlik timi araç filosu, gezici araştırma sonuçlarında da 6. belediye başkanı olarak seçildiklerini de sözlerine ekledi.
Rahmi Gençer tarafından yapılan yaklaşık iki saatlik sunumun ardından, Kent Konseyi genel kurulunda Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çalışma gurubunun kurulması için oylamaya geçildi ve bu çalışma grubu oluşturuldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1