EGE GÜNDEM GAZETESİ

Minik başkan ve ekibi Yücel Başkan’ın misafiri

Minik başkan ve ekibi Yücel Başkan’ın misafiri
20 views
20 Aralık 2017 - 12:14

Karesi Kent Konseyi çatısı altında kurulan Çocuk Meclisi’nin minik başkanı Zeynep Biga ve Yürütme Kurulu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret ederek Karesi’ye dair hayallerini anlattı.

Karesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi ilk Yürütme Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirdi, ardından da Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret etti. Çocuklar, “Bir şehir çocukların hayali kadar büyüktür” diyerek çalışmalarına yön veren Başkan Yücel Yılmaz’a Karesi’ye dair hayallerini anlattı, projelerinden bahsederek, destek istedi.
“ÖNCELİĞİMİZ SİZLERSİNİZ”
Çocuk Meclisi’nin Karesi için vazgeçilmez olduğunu ifade eden Başkan Yücel Yılmaz, “Sizler bugün çocukluğunuzu yaşarken bizler de rahatça oynayabileceğiniz, kaliteli zaman geçirebileceğiniz, sporla büyüyerek sağlıklı bireyler olarak yetişebileceğiniz güvenli ve temiz alanlar oluşturuyoruz. Sizlerin ilettiği ve Çocuk Meclisi’nden gelen talep ve projeler Karesi Belediyesi olarak bizim öncelikli işlerimiz arasında yer alacak” dedi.
“ÇOCUKLARIMIZIN ARKASINDAYIZ”
Belediye olarak her zaman çocukların arkasında olduklarını ifade eden Başkan Yücel Yılmaz, “Biz yetişkinler çocuklarımıza ne kadar fazla imkan sağlayıp akıllarına duvar olmazsak hayat onlar ve bizim neslimiz için daha kaliteli olur. Her zaman diyoruz demokrasi yerelden başlar, ailede ve okulda başlar. Eğer bizler, birbirine saygı duyan insanlardan oluşan bir topluluk olursak; hoşgörümüz, huzurumuz, sanatımız, ekonomimiz güçlü olur. Böylece Dünya’daki güçlü milletler arasında olan ve hak ettiğimiz yeri alabiliriz” açıklamasında bulundu.
ÇOCUK MECLİSİ BAŞKANI
ZEYNEP BİGA
Çocuk Meclisi’nin yaptığı seçimlerde Meclis Başkanlığı’na Zeynep Biga, Başkan Yardımcılığına Büşra Filizer ve Raportörlüğe Dilem Çoban seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1