EGE GÜNDEM GAZETESİ

Veysel Eroğlu’nun Sözlerini Yazdığı Şarkıyı Seslendirdi

Veysel Eroğlu’nun Sözlerini Yazdığı Şarkıyı Seslendirdi
18 views
18 Aralık 2017 - 11:37

Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki Şeytan Sofrası mevkisinde ağustos ayında çıkan yangında zarar gören “Cennet Koyu” bölgesine 33 bin 350 fidan dikildi.

Törende konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Balıkesir’e yapılan ve yapılacak yatırımlara ilişkin bilgi verdi.
Eroğlu, hükümet olarak ağaçlandırmaya büyük önem verdiklerinin vurgulayarak, “Tabiatı en çok koruyan biziz. Ben de bir çevre profesörü olarak tabiatı ve çevreyi korumaya en büyük özeni gösteriyorum.” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Edirne’de 29 Kasım’da bu yıl bitirilen 375 dev tesis, sayısız baraj, göleti açarken, 4 milyarıncı fidanın dikimini de canlı bağlantıyla yaptığını anımsatarak, şunları kaydetti:
Şimdiye kadar 4 milyar fidanı toprakla buluşturduk. Dünyada ormanlık alanlar azalırken bizde artıyor, merak etmeyin. Son 14 yılda 1,5 milyon hektar yani 15 milyon dekar ormanlık alan arttı. Bu alan, maalesef yakanı bulamadık, araştırma devam ediyor ama burası yakıldığı zaman ‘Ya buraya villalar yapılacak herhalde, onun için yakıyorlar.’ denildi. Ben şunu söylüyorum; hükümetimiz döneminde yanan alanlar hiçbir şekilde başka maksatla tahsis edilemez, en geç bir yıl içinde ağaçlandırılır. Bunu gururla ifade ediyorum.”
“Eski Türkiye”de alanların yakıldığını dile getiren Eroğlu, kendilerinin böyle alanları hemen ağaçlandırınca kasıtlı yakanlar ve yanan alanların azaldığını belirtti.
Şu an Avrupa’da, Akdeniz ülkelerinde, orman yangınlarıyla mücadelede en başarılı ülke gurur duymanız için söylüyorum, Türkiye.” diyen Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
Hatta biz Rusya’ya, zamanında Azerbaycan’a, özellikle Gürcistan’a, Yunanistan’a, Arnavutluk’a, Bosna Hersek’e, İsrail’e dahi yangınları söndürmek için yardım eden bir ülkeyiz. Dolayısıyla yanan alanlar ağaçlandırılıyor. 17 Ağustos’ta bu alan yandığı zaman ben de Ankara’dan kontrol ediyordum, çok hızlı şekilde 5 dakikada ekipler buraya geldi. 20 hektar yandı. Aslında 20 hektar büyük bir alan değil ama yüreğimizi yaktığı için bizim için büyük. Bu yüzden hemen ‘Gerekli çalışmaları yapın’ diye söyledik.”

MİLLETVEKİLLERİ İÇİN FİDAN
Eroğlu, bölgedeki yangının ardından şarkıcı Haluk Levent’in kendisini ziyarete geldiğini ve “Bölgeye gidelim, beraber fidan dikelim.” dediğini anımsatarak, bundan çok mutlu olduğunu söyledi.
Böyle değerli sanatçıların bu konuda destek vermesi ve kamuoyunu bilgilendirmesinin çok faydalı olduğunu dile getiren Eroğlu, “Dedim ki; ‘Uygun zamanda biz de gidelim, birlikte dikelim.’ 33 bin 500 civarında fidan burada dikilecek. Hatta 26. Dönem milletvekilleri için de birer tane fidan dikmiş olacağız. Dolasıyla o milletvekilleri de ‘Ayvalık’ta, Cennet Koyu’nda benim de fidanım var.’ diyecek. Bunlara gözümüz gibi bakacağız.” ifadelerini kullandı.
Eroğlu, Türkiye’nin üzerine çok oyun oynayanların olduğunu, bu bayrağı indirmek isteyen çok düşmanın bulunduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
Ama biz Allah’ın izniyle birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daha da pekiştirerek daha güçlü, büyük küresel güç Türkiye’yi hep birlikte kuracağız. Cenab-ı Allah milletimizin bahtını açık eylesin. Başta alçak FETÖ terör örgütü olmak üzere PKK-PYD, DEAŞ gibi her türlü terör örgütlerini perişan eylesin, onlara destek, silah veren bütün devletleri de ya rabbi. Bu cuma günü hürmetine onları da tarih sahnesinden siliver ya rabbi. Senin her şeye gücün yeter. Milletimizin bahtını açık eyle ya Rabbi.”

“BEN BİR ŞİİR YAZAYIM SEN DE BESTELERSİN”
Bakan Eroğlu, konuşmasının ardından şarkıcı Haluk Levent’i sahneye davet etti.
Haluk Levent ise “Burada birçok genç kardeşim fidan dikmeye geldi. Biz bu görüntülerin, yüreğimizde acılar oluşturan, rant peşinde koşan insanların artık tarihe gömülmesini istiyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanımızın yanına gittim, durumu izah ettim. Kendileri de zaten bir çalışma yaptıklarını söylediler. Hatta ‘Ben bir şiir yazayım sen de bestelersin.’ dedi. Her orman için bir şiir yapılsın, yüzlerce beste yapmaya hazırım. Bir şiir verdi Sayın Bakanımız ben onu bir şarkı haline getirdim.” dedi.
SÖZLERİNİ BAKAN EROĞLU YAZDI
Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun sözlerini yazdığı şarkı, sanatçı Haluk Levent tarafından seslendirildi.
Bakan Veysel Eroğlu’nun yazdığı Haluk Levent’in bestelediği şarkının sözleri şöyle:
“İçinde bin canlı dolu, patikası sevgi yolu, Orman olmak istersen işte toprak Anadolu. Haydi gel, haydi gel bizimle. Ayvalık seni bekliyor haydi Türkiye.”
Fidan dikiminin ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Küçükköy Mahallesi’nde cuma namazını kıldı.
Eroğlu, cami çıkışında ikram edilen boşnak böreğini geri çevirmedi.

İSKELE JANDARMA KARAKOLU’NUN AÇILIŞINI YAPTI
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Altınova Kumadası mevkiinde restore edilen jandarma karakolu binasının açılışını gerçekleştirdi.
Sabah saatlerinde Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na gelerek, Ayvalık ilçesinde 17 Ağustos günü yaşanan orman yangınında zarar gören alanda ağaçlandırma etkinliğine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, cuma namazını Küçükköy Mahallesi’ndeki camide kıldıktan sonra Altınova Mahallesi’ne giderek, restorasyonu tamamlanan jandarma karakolu binasının açılış törenine katıldı.
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti MKYK Üyesi Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Balıkesir İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, Ayvalık İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özay Dörttepe, askeri erkan ve vatandaşların katıldığı açılış töreninde konuşan Yüzbaşı Dörttepe, “Karakolumuzun bulunduğu bölge Osmanlı döneminde Ayazment adıyla anılmaktaydı. Daha sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, buranın adını Altınova olarak önermiş ve o tarihten günümüze adı Altınova olarak değişmiştir. İskele Jandarma Karakol Komutanlığı 1957 yılında Sahil Muhafaza Karakolu olarak görevine başlamıştır. 1990 yılından itibaren kıyı gözetleme görevine ilave olarak emniyet ve asayiş hizmetleri vermeye başlamıştır. 2013 yılında kapanan karakolumuz, üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmek için tekrar açılmaktadır” diye konuştu.
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun konuşmalarının ardından kürsüye gelen Veysel Eroğlu, “Ülkemizi ele geçirmek için, bu bayrağı indirmek, toprakları işgal etmek için 200 yıldan bu yana Batı plan yapıyor. Batı bu ülkeyi tamamen yok etmek, yok etmek için plan üstüne plan yapıyor. Milletimiz gerçekten çok kahraman ve bunu 15 Temmuz’da da gösterdi. Allah’ın yardımıyla milletimizin bahtı açıktır. Merak etmeyin 2023 yılında Türkiye’yi ilk 10’a hep birlikte yükselteceğiz. Dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına gireceğiz. 2071’de, Malazgirt Zaferi’nin bininci yılında yeni doğacak çocuklar da Türkiye’yi büyük bir güç yapacaktır. Her zamankinden daha güçlüyüz. Dünyada hala kriz devam ediyor. Ordumuz, jandarmamız her zamankinden daha güçlü. Avrupa’da büyüme neredeyse sıfıra yaklaşırken, biz de yüzde 11.1 ile dünyada bir rekora imza attık. Bu Allah’ın yardımıyla oluyor. Bu mübarek cuma gününde Allah devletimizi, milletimiz korusun. Ülkemize göz dikenleri de perişan eylesin. Milletimizin bahtını açık eylesin. Bu duygularla bu karakolumuzun hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından, karakol binası bahçesinde fidan dikildi. Bakan Eroğlu ve beraberindekiler, binanın açılış kurdelesini İlçe Müftüsü Orhan Tosun’un okuduğu dualar eşliğinde kesti. Karakol binasını gezen Bakan Eroğlu, karakol binasının ziyaret defterini imzaladı. İlçe sakini kadınlar, program sonunda Bakan Eroğlu’ya, Altınova Mahallesi’nde yapılması planlanan kadın cezaevini istemediklerini söyledi. Bakan Eroğlu ve beraberindekiler, programın ardından, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan ile birlikte AK Parti Ayvalık İlçe Teşkilatı binasını ziyaret etmek için ayrıldı.

BAKAN EROĞLU: “SİZİN ALIN TERİNİZ VERGİLERİN YÜZDE 86’SI ESKİ TÜRKİYE’DE FAİZ LOBİSİ TARAFINDAN YOK EDİLDİ

Ayvalık ‘ta ağaç dikim töreni ve jandarma karakolu açılışı sonrasında AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, parti binası önünde vatandaşlara seslendi.
Bakan Eroğlu, “508 tane baraj yaptık. Gölet sayısız. Dünya rekoru. Dolayısıyla sağlık sisteminde, otoyollarda, okullarda bu kadar yatırım yapıyoruz. Bu para nereden geliyor diye sorabilirsiniz. Birde borç ödedik. Borcumuz da yok. Bu para sizin paranız. Eskiden milletin Ayvalık’ta çalışıp ürettiği ve devlete verdiği verginin dikkat edin. Sizin alın teriniz vergilerin yüzde 86’sı eski Türkiye’de faiz lobisi tarafından alınıyordu. Yüzde 86’sı bu resmi kayıtlarda. Türkiye’de toplanan verginin yüzde 86’sı faiz lobisi tarafından alınıyordu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir baltası ile bu hortumu kesiverdi” dedi.

Konuşmasında Kudüs meselesine değinen Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, “Bakın şu anda Amerika Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan ediyor. Kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz. Kudüs Müslümanların ilk kıblesi” diye konuştu.
Bakan Eroğlu daha sonra parti teşkilatını ziyaret etti. Ziyaret sonrası Bakan Eroğlu Ankara’ya dönmek için karayoluyla Koca Seyit Havalimanına hareket etti.

SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1