EGE GÜNDEM GAZETESİ

AKIN: “MİLLETİMİZİN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYORLAR”

AKIN: “MİLLETİMİZİN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYORLAR”
14 views
18 Aralık 2017 - 11:08

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçe görüşmelerinde önemli bir detayı ortaya çıkardı. Akın, bütçe sunumunda “Sanayide en ucuz doğalgaz bizde” ifadelerinin yer almasıyla ilgili konuşma yaptı.

Akın’ın konuşması şu şekilde;
Sayın Bakan “Biz milletin gözüne baka baka yalan söylemiyoruz.” dedi fakat buradaki bilgiler doğru değil yani burada halkımız kandırılıyor. Şimdi, Sayın Bakanı dinledik, sanki başka bir ülkede yaşıyoruz gibi kendimizi hissettik.
Dağıttıkları, verdikleri kitapta “Bütçe Sunumu” diyor ve burada resmen millet kandırılıyor. Bakın, “Sanayide en ucuz Türkiye.” diyorlar, eğer öyle olsaydı Allah aşkına sanayiciler rekor kırardı, çoğu kan ağlıyor.
Bakın, buradaki rakamlar hesaplanırken satın alma gücü paritesine göre hesaplanması lazım. Buradaki rakamlar kendi kafalarına göre hesaplanmış. Onun için biz ilk sırada değiliz ucuzlukta, 15’inci sıradayız. Onun için Sayın Bakandan bunu rica ediyoruz, yanındaki arkadaşlara yeniden talimat versin ve bize doğru belgelerle gelsinler lütfen. “

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1