EGE GÜNDEM GAZETESİ

“ÇOCUKLAR KİTAPLARI SEVMELİ”

“ÇOCUKLAR KİTAPLARI SEVMELİ”
18 views
15 Aralık 2017 - 12:51

BENGİ Projesi kapsamında Edremit İlçemizde okuma kültürünün yerleştirilmesi adına okulları ziyaret etmeye devam eden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un son durağı Edremit Fernur Sözen Sağlık Mesleki Lisesi oldu

Edremit Fernur Sözen Sağlık Mesleki Lisesi’nde idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek okuma etkinliğine katılan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, amaçlarının öğrencileri kitaplarla tanıştırmak, okuma alışkanlığı kazandırmak ve sevdirmek olduğunu ifade etti. Kaymakam Sırmalı: “Sevgili çocuklar BENGİ projesi kapsamında ilçemizde bulunan tüm okulları ziyaret ederek öğrencimizle bir araya gelme gayreti içerisindeyiz. İlçemizde eğitim gören öğrencilerimize okumayı sevdirerek, okuma bir alışkanlık haline getirme amacıyla çıktığımız bu yolda siz değerli öğrencilerle bir arada kitap okuma etkinliklerine katılmaktan büyük mutluluk duymaktayım. Sevgili öğrenciler gündelik hayatınızda kitap okumaya zaman ayırarak, kitap okumayı bir alışkanlık haline getirdiğinizde hayata bakış açınız değiştiği gibi yorum kabiliyetiniz ve özelikle düşünme tarzınızda büyük değişimlerin olduğunu göreceksiniz. Kitap okumak daha hızlı ve kaliteli kararlar verme yeteneği ile birlikte günlük hayatımızda karşılaşmakta olduğumuz birçok zorluğa pratik ve yaratıcı çözümler bulma yeteneğimizi de geliştirmektedir. Özellikle bireylere, planlı ve programlı hareket etme alışkanlığı kazandırması ile daha verimli zamanlar geçirmeye olanak sağlayan kitap okuma alışkanlığı, işlerimizi zamanında yapmamıza da katkıda bulunmaktadır. Kelime dağarcığımıza yapmış olduğu katkılar ile çevremiz ile olan iletişimimizde kendimizi daha iyi ifade edebilmemizi ve başkalarını daha iyi anlamamızı sağlamaktadır.’’ dedi.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç: “Biz öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Okuyan, sorgulayan bireyler yetiştirmek bizim görevimiz. Bunun yolunun kitaplardan geçtiğini biliyoruz. Biz bu yolda, sizlere bir katkı sunmaya çalışıyoruz ama sadece bizimle olmaz, sizler de özveride bulunmalısınız. Ülkemizin gelişmesi, dünya sorunlarıyla ilgilenen, çözüm üreten, çağdaş bir yere gelen bireyler olabilmemiz için çok okumalı ve çok çalışmalısınız. Unutmayın sevgili öğrenciler, bilgi ve bilişim çağında yaşıyoruz. Başarının en önemli kaynağı da bilgi olduğuna göre başarmak için bilgi sahibi olmalı, bilgi sahibi olmak için de okumalıyız.’’ dedi.

Öğrencilerle sohbetin ardından, okul yöneticileriyle birlikte öğretmenler odasına geçilerek, öğretmenlerle okulun eğitim, öğretim durumu ve BENGİ Projesinin okulda yürütülmesi ile ilgili sohbet edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1