EGE GÜNDEM GAZETESİ

BALIKESİR AK PARTİ’NİN GÜNÜMÜZ RESMİ

BALIKESİR AK PARTİ’NİN GÜNÜMÜZ RESMİ
TAYLAN TOPRAK
TAYLAN TOPRAK( edremitegegundem@gmail.com )
20 views
15 Aralık 2017 - 12:53

Bu görmüş olduğunuz resim Balıkesir’imizin içine düştüğü durumu özetleyen bir resim olarak bana her şeyi anlatıyor.
Nasıl mı?
15 yıldır iktidar olan iyisiyle kötüsüyle hizmet etmeye gayret gösteren bir iktidar partisi ve iktidar partisi lideri Recep Tayyip Erdoğan var.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu noktaya gelirken dikkat ettiği ayrıntı “insan” odaklı oldu. Belediye Başkanlığı dönemine bakıyorum alt yapı ve kentsel dönüşüme verdiği önemle bu noktalardan geçti. Belediyecilikte ve belediyelerde en önem verdiği şey insan yaşam alanları (yol kenarında bulunan bakımlı ağaçlandırmalar, düzgün planlanmış imar durumu, kısacası şehrin alt yapısı ve peyzajı diyebiliriz. İhtiyaç sahibine bağlanan maaştan, engelliye yapılan yardımdan bahsetmiyorum bile…
Şimdi gelelim güzelim şehrimiz Balıkesir’e, yıllarca Edip Uğur’u destekledim, yıllarca eleştirdim, yıllarca Ali Aydınlıoğlu’nu destekledim, yıllardır eleştiriyorum. Kısacası doğruya doğru, yanlışa yanlış demekten kendimi hiçbir zaman alıkoymadım. Son günlerde Hasan Demiraslan’ı eleştirdiğim için sosyal medya hesaplarımdan tepki alıyordum “partiye zarar veriyorsunuz” diye. Son olarak yakın arkadaşlarım da eleştirilerimin yerlimi, yersiz mi olduğunu konuştuklarını duyduğumda bunları yazma gereği duydum.
2014 yerel seçimlerinde Edip Uğur 313 bin oy ile kazandı. Hemen arkasından gelen İsmail Ok 243bin oy alarak ikinci oldu. Burada dikkat edilmesi gereken unsur şu; Edip Uğur kendi cebinden para harcayarak 3. Sıradaki Sami Sözat’ın kampanyasına destek verdi ve CHP’li seçmenini kazanacaklarına ikna etti. Böylelikle CHP’nin fazla oy almasına ve İsmail Ok’a yıkılmasına engel oldu. CHP’deki yer değiştirmesi muhtemel 20-30 bin oyu yerinde bıraktı. Kısacası 30-40 bin oy fark ile seçimi kazandı dersek yanlış olmaz.
Şimdi gelelim yeni, metal yorgunu olmayan ak partiye bakalım. Kaybedecek ilçeleri şimdiden size sayabilirim. Nasıl mı? birkaç örnek vereyim…
Bandırma bölgesi yani Sema Kırcı’nın bölgesinde, Ak Partinin yaptırdığı anketlerde Ak Partinin oy’un düştüğünü biliyor musunuz?
Ak Partinin tulum çıkardığı Bandırma 600 evler de (SEMA KIRCI’NIN doğduğu yer.) Sema Kırcı aday olduğundan buyana Ak Partinin oy kaybettiğini?
İvrindi Kaymakamı, İvrindi CHP Belediye Başkan Adayı ile bir akşam Ak Parti il binasında Muhammet Balta ile çok gizli bir toplantı yaptığını biliyor musunuz? (Muhammet Balta Trabzon İl Başkanıyken, İvrindi Kaymakam’ının abisi başka bir ilin il başkanılığını yapıyordu. Samimiyetleri buradan geliyor.)
Yapılan toplantının akabinde Ak Parti ilçe Başkanlığına, CHP’li birinin getirildiğini? Gelen arkadaşın ak partiye iş bulma ümidi ile kaydolduğunu? Mustafa Ataş’a resim çekilmeye götürüldüğünde; “ben işsizim, param yok nasıl ilçe başkanı olacağım?” Dediğini?
CHP Edremit ilçe teşkilatının, Ali Aydınlıoğlu’nun kurduğu Ak parti ilçe teşkilatını kastederek; “ellemeyin şunlara bunlar bizim için büyük şans” dediğini?
Referandumda %62 oy almış İvrindi Belediye başkanına ve teşkilatını saymadan ilçe başkanı atandığını?
Referandumda %79 oy almış Dursunbey Belediye Başkanı ve teşkilatına danışmadan ilçe başkanı atandığını?
Sındırgı Belediye Meclis üyeliği yaparken, Ak Parti’den istifa etmiş Mehmet Akar, Sındırgı Belediye başkanına sırf şahsi husumet güttükleri için mecliste hizmete red oyu kullandıklarını ve bunları Hasan Demiraslan’ın tekrar partiye alındıklarını? Akrabalarını il yönetimine koyduğunu biliyormusunuz?
Zekai Kafaoğlu’nun ister istemez Edip Uğur’dan kalma belediyede hörgüç olan binlerce kişiyi işten çıkarmak zorunda olduğunu? Yukarıdan gelen emir ile daire başkanlarını değiştirdiğini?
İlçe teşkilatının ve iki milletvekilinin el ele vererek Ak partinin kurucularını, Belediye Başkanlarını, sevilen sayılan isimlerini küstürüp partiden dışladığını?
Şimdi; İYİ Parti ve MHP’nin güçlü bir aday bulamaması halinde köylerde karşılığı olan Ahmet Akın’ın Edip Uğur’un 40 bin kişilik ekmek verdiği iş, aş verdiği, kırıp dökülen etrafı ile birleştiğinde Ak partinin kaybetmesi büyük olasılık değil mi?
Şimdi ben bunları eleştiriyorum çünkü Balıkesir’imiz için iktidar partisi büyük bir nimet, bu nimetten faydalanmak varken bilerek ve isteyerek partinin başarısızlığı için uğraşanları Balıkesir’e ihanet etmiş sayıyor ve eleştiriyorum. NE VAR BUNDA?

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1