EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sındırgı’da Hatipoğlu Rüzgarı Esti

Sındırgı’da Hatipoğlu Rüzgarı Esti
16 views
14 Aralık 2017 - 11:20

Sohbetleri ile gönüllere taht kuran Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu geçtiğimiz günlerde Sındırgı’ lılarla buluştu. Peygamber sevgisi salonu hınca hınç doldurdu.
Herkesin ekranlardan tanıdığı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun sunumu ile Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen konferansta alemlerin sevgilisi Gül Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v)in hayatı anlatıldı. Jeotermal ile ısınan salonda ilk geniş çaplı konferans da yoğun katılım ile gerçekleşti. Çevre il ve ilçelerden de birçok vatandaşın katıldığı konferansta ayakta kalanların yanı sıra salonun almadığı için kapı önünden konferansı dinleyenler de oldu. Peygamber sevgisi gönüllere doldu, gözlere yaş oldu.
Konferansa Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, AK Parti ilçe başkanı Mustafa Atla, hakimler, protokol üyeleri ve genç ,yaşlı,kadın, erkek demeden binlerce vatandaş katıldı. Salonun çoğunluğu ise kadınlardan oluştu. Kahve tadında sohbet kimi zaman yüzlerde tebessüm bıraktı, kimi zaman gönüllere dokunarak gözleri yaşarttı.
Binlerce vatandaş memnuniyetini dile getirerek, başkan Yavaş ve ekibine teşekkür etti.
Konferans sonrasında konuşan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Bugün sevgili hocam Prof. Dr. Nihat Hatioğlu en büyük sevgili Hz. Muhammed (s.a.v) i anlattı. Allah binlerce razı olsun. Bu gün o sevgiye layık olmaya çalışan o ortamı soluyan ve peygamberimizin hayatı anlatıldıkça gözleri dolan binlerce Sındırgı’ lı vardı. Jeotermalle ısınan bir salonda ilk defa böyle bir toplantı yapıldı. 2500 kişilik bu salonda insanları almadı. Ben katılan herkese teşekkür ediyorum. Ben Peygamber sevgisini özellikle bugünlerde Kudüs’le alakalı bir derdimiz olduğu günlerde o ruh ile oralarda bulunduk ve bulundular. Ben bu güzel konferanstan dolayı öncelikle Nihat hocama teşekkür ediyorum. İnsanlarımızın da gösterdiği ilgi özellikle giriş ve çıkışlardaki yoğunluk da insanlarımızın bu tür toplantılara ne kadar hasret kaldıklarını gösterdi. Emeği geçen hem belediye personelimize, hem de konferans giderlerini karşılayarak bizlere destek olan sponsorumuz Burcu konserveye çok teşekkür ediyorum. Allah herkesten binlerce razı olsun. Salonumuzda çok şükür sistemine oturdu. Bu bir başlangıç oldu. Bundan sonra sürekli olarak bu gibi etkinliklerimizi sponsorlarımızın destekleri ile sürdüreceğiz. “ dedi.
Ekranların sevilen yüzü ve mütevazı kişiliği ile Sındırgılıların da büyük beğenisini toplayan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu “ Hava soğuktu ama salon çok sıcaktı. Sındırgılıların güzel ilgisi bizleri sevindirdi. Başkanımın da vesile olduğu program sevgili Peygamberimizi anmaya en azından Sındırgılılardan bazı konularda onlardan söz almamıza sebep oldu. Güzel bir programdı faydalı olduğuna inanıyoum. Salonu tıklım tıklım dolduran herkese teşekkür ediyorum. “ dedi.
Hatipoğlu konferansa katılanları farz olan beş vakit namaza davet ederek, onlardan söz aldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1