EGE GÜNDEM GAZETESİ

EDREMİT KAYMAKAMLIĞI SYDV MÜTEVELLİ HEYETİ MUHTARLIK SEÇİMİ YAPILDI

EDREMİT KAYMAKAMLIĞI SYDV MÜTEVELLİ HEYETİ MUHTARLIK SEÇİMİ YAPILDI
11 views
14 Aralık 2017 - 11:18

3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunun 7. maddesi uyarınca, Edremit Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2018 yılı faaliyet dönemi mütevelli heyeti üye seçimi Kaymakam Ali Sırmalı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Vakıf Müdürü Elif Çakır ve mahalle muhtarı katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen mütevelli heyeti üye seçimine 47 mahalle muhtarı katıldı. Kaymakam Ali Sırmalı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; 2017 yılının genel değerlendirilmesi yapıldı. 2018 yılında yapılacak çalışmalar ile yürütülecek faaliyetlerin de planlandığı toplantıda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev alacak iki üye seçimi yapıldı.
İlçemiz mahalle muhtarları arasında yapılan seçimde Tahtakuşlar Mahalle Muhtarı Hasan Bozkurt ve Çamlıbel Mahalle Muhtarı Mustafa Çambel SYDV 2018 yılı faaliyet dönemi mütevelli heyetine seçilerek muhtarları temsil etme hakkı kazandı.
Kaymakam Sırmalı : “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın 2018 yılı faaliyet döneminde görev alacak üyelerimizi belirlemek için bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Burada bulunan tüm muhtarlarımızdan mahallelerimizde yaşayan mağdur ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlarımızın tespitinin yapılarak Vakıf Başkanlığımızın bilgilendirilmesini önemle rica ediyorum. Mahalle muhtarları olarak sizler vatandaşımızın ve devletimizin temsilcisisiniz. Bu nedenle mahallelerinizde karşılaştığınız sorunları hep birlikte iletişim içerisinde çözme gayreti içersinde olacağız. Halkımıza ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza sizlerin aracılığıyla ulaşarak hizmet sunuyoruz” dedi. Yeni seçilen mütevelli heyeti üyesi muhtarları tebrik ederek görevlerinde başarılar dileyen Kaymakam Sırmalı toplantıya katılan tüm muhtarlara teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1