EGE GÜNDEM GAZETESİ

Belediye-İş Sendikasından Dayanışma Yemeği

Belediye-İş Sendikasından Dayanışma Yemeği
8 views
14 Aralık 2017 - 10:34

Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası Balıkesir Şubesi tarafından dayanışma yemeği verildi.

Belediye İş Sendikası Balıkesir Şubesi’nin Asya Termal Otel’de düzenlediği dayanışma gecesine Merkez Genel Mali Sekreteri Cahit Korkmaz, Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, Trakya Şube Başkanı Aziz Aktay, Manisa Şube Başkanı Gökay Zengin ve Bursa Şube Başkanı Yusuf Yavuz ve sendika üyeleri katıldı.
Sendika üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetlinin de katıldığı gecede, birlik ve beraberlik görüntüsü sergileyen emekçiler gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Dayanışma yemeği öncesi konuşan Belediye İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, sendika olarak Balıkesir’de güçlü ve büyük bir aile olduklarını hatırlattı. Türkiye’deki sendikalı işçi sayısının 1980 li yıllara göre çok daha az olmasına dikkat çeken Özden, işverenin işçiyi korkutması nedeniyle bu sayının düştüğünü söyledi. Özellikle taşeron uygulamasının son derece yanlış olduğunu söyleyen Şube Başkanı Özden, birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Özden, “İşçiye, emeğe dönük saldırıyı karşı koyabilmemizin tek yolu birlik ve beraberliğimizi sağlayarak tek yumruk olmaktır” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1