EGE GÜNDEM GAZETESİ

KEPSUT BİR AİLE

KEPSUT BİR AİLE
13 views
13 Aralık 2017 - 11:22

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul Ali Osman Sali parkında Sivil Toplum Kuruluşlarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltıda Sivil Toplum Kuruluşların sorunları masaya yatırıldı. Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul 2019 da ilçeye gelmesi planlanan doğal gaz müjdesini vererek şunları dile getirdi. Hep beraber gündeme dair konular hakkında görüş alış verişinde bulunduk. Hep birlikte daha iyiye, daha güzele, Ekmeğini yediğimiz, havasını soluduğumuz suyunu içtiğimiz İlçemize yapılan hizmetleri arkadaşlarımızla paylaşarak kendilerini bilgilendirdim. Bu vesile ile bizlere destek olan tüm STK larımıza halkımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum diyerek tüm katılımcılara da teşekkür etti.
Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul; “Hem sorunları hem Kepsut’un geleceği ile ilgili konuşacağız ve bunu bir platform haline getireceğiz. İlçemizin geleceğini hazırlayacak projeler ortaya atacağız ve bunu haftada birkaç kez gerçekleştiriyoruz, yapılan bu toplantıları geleneksel hale getireceğiz. Sivil toplum kuruluşlarının kendileri ile ilgili sorunları da gündeme alcağız. Bunun yanında genişletilmiş istişare toplantıları gerçekleştireceğiz bu toplantılara ise bölge milletvekillerinden biri, kaymakamımız ve Büyükşehir Belediye Başkanı ve daire başkanları da bizlere katılacak. Bu gün ilçemizdeki kooperatif ve oda başkanları ile bir araya geldik. Kendi yağımızla kendimiz kavrulmayı amaçlıyoruz. Kaliteli hizmet verecek tesisler yapmayı planlıyoruz, yol kenarında sosyal tesislerin vatandaşa hizmet vermesini planlıyoruz. Susurluk kadar olmasa bile kendi kendine yetebilen bir ilçe yapmayı istiyoruz. Bu toplantıları yapmaktaki amacımız bir olmak, birlik olmak, birbirimize destek olabilmek adına vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını birinci ağızdan dinleyip sorunları nasıl çözebiliriz? Bunun hesabını yapmak adına bu toplantıları gerçekleştireceğiz. Gayemiz esnafımıza, çiftçimize, vatandaşımıza dokunabilmek sorunlarını çözüme ulaştırabilmek. Bununla ilgilide kültür merkezimiz bitmek üzere orada toplantılarımızı daha geniş ve kapsamlı yapmayı planlıyoruz, konferans salonumuzda genişletilmiş istişareler yapmayı planlıyoruz. Bu gün bizleri kırmayıp katılan şoförler odası başkanı, ziraat odası başkanı, süt birliği başkanı, taşıyıcılar kooperatifi, tarımsal kalkınma kooperatifi, yerel yönetimlerden sorumlu başkanımız ile bu gün burada bir araya geldik.” Konuşmanın ardından ise tüm katılımcılar ile toplu resim çekilerek toplantı sona erdi.
Toplantının ardından devam eden projeleri yerinde gören Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul Kepsut’ta yapımı devam eden kültür merkezini tanıttı. Kültür Merkezi ile ilgili konuşan İsmail Cankul; “Projemiz ilçemizin nüfusuna uygun şekilde planlanmış kültür merkezi üstünde 200 kişilik konferans salonu, yine altında yemek için bir alanımız var, yanında yine 600 kişilik bir konferans salonumuz var. Peyzajı ile birlikte dört bin metre kare alana yapılan tesisimiz Kepsut’ta bir eksiği tamamlayacağı inancındayım. Tesisimiz eski ceza evinin olduğu yeri milli emlak tan tahsis ile aldık, Büyükşehir ile birlikte mart ayı sonuna kadar tamamlayacağız ve vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bir çok yatırım yaparak, Kepsut ilçemizi bir adım daha ileriye taşıyoruz. ” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1