EGE GÜNDEM GAZETESİ

HER KİTAP, YENİ BİR DÜNYA..

HER KİTAP, YENİ BİR DÜNYA..
15 views
13 Aralık 2017 - 11:19

BENGİ Projesi kapsamında Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ile Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, kitap okuma etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Edremit Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerle konferans salonunda bir araya gelerek, 20 dakika süren okuma etkinliğinin ardından öğrencilerle bir süre sohbet edildi.
Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, kitap okumanın önemine değinerek; “Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın başlatmış olduğu BENGİ Projesi kapsamında sizlerle birlikte kitap okumaktan mutluluk duymaktayım. Sevgili öğrenciler, hayatta başarılı ve mutlu olabilmek için öncelikle okuma alışkanlığı edinmeniz gerekir. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren ne kadar çok kitap okur ve öğrenirseniz, bu bilgileri korumak da o kadar kolay olur. Başarılı insanlar her daim öğrenmeye devam eder ve hafızasını geliştirir. Kitap alırken, iyi yazarların eserlerini ve seviyenize uygun kitapları seçmeyede dikkat etmelisiniz. dedi.’’
Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, “Kitap okumak, kültürümüzü genişletmek, güzel ve doğru düşünmek, konuşmak ve yazmak, ileride bir meslek sahibi olduğumuzda o mesleği en iyi şekilde icra edebilmek ve insanlara iyi hizmetler sunabilmek adına mutlaka şart olan çalışmadır.Değerli öğrenciler, kitap okumanın, sınav başarısına da çok büyük bir katkısı vardır. Kitap okuyan ve okuduklarını iyi değerlendirebilen öğrenciler, diğer öğrencilere göre çok daha başarılı olmaktadır.” dedi.
Öğrencilerle sohbetin ardından, okul yöneticileriyle birlikte öğretmenler odasına geçilerek, öğretmenlerle tanışıldı. Okulun eğitim öğretim durumu ve BENGİ Projesinin okulda yürütülmesi ile ilgili sohbet edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1