EGE GÜNDEM GAZETESİ

AKIN’A KRİTİK GÖREV

AKIN’A KRİTİK GÖREV
12 views
12 Aralık 2017 - 11:52

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın’a TBMM’de önemli bir görev daha verildi. Hali hazırda Dış İşleri Komisyonu’nda görev alan Akın, ikinci bir komisyon olarak da Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu’nda görev alacak.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Enerjiden Sorumlu Başdanışmanı olan Akın’a yeni görevinin, KİT Komisyonu’nda da enerji ve maden sektörüyle ilgili kritik öneme sahip teşebbüslerin bulunmasından kaynaklı olarak verildiği düşünülüyor. Devlete ait bütün teşebbüsleri denetlemekten sorumlu olan bu komisyon, borun başkenti olan Balıkesir’i yakından ilgilendiren Eti Maden İşletmeleri’ni de bulunduruyor.
TBMM KİT Komisyonu’nun denetiminde olan kamu iktisadi teşebbüslerinin listesi şu şekilde;
Toprak Mahsülleri, AOÇ, Türkiye Kömür İşletmeleri, TEDAŞ, TTA Gayrimenkul, Doğusan Boru Ticaret A.Ş., Kıyı Emniyeti, Türk Denizcilik İşletmesi, TH Emlak Bankası, TÜBİTAK, Türkiye Taş Kömürü, Tigem- Et ve Süt Kurumu, Sümer Holding A.Ş., Türkiye Kalkınma Bankası, Arıcak Turizm A.Ş., TCDD, Eti MADEN, TH KARADENİZ BAKIR, Çay İşletmeleri, Makine Kimya End Kurumu Genel Müdürlüğü, İller Bankası, Ziraat Bankası, TRT, Elektrik Üretim AŞ, Türkiye Elektmekanik, Ankara Doğal Elektrik, PTT, Türkiye Elektrik İletim, Türkiye Elektrik Ticaret A.Ş, Türkiye Şeker Fabrikaları, Türkiye Şeker Kurumu, Devlet Hava Meydanları, TPAO, Türkiye Pet Dağıtım, BOTAŞ, Devlet Hava Meydanları, Milli Piyango, Halk Bankası.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1