EGE GÜNDEM GAZETESİ

ULTRA MARATONCULARDAN KAYMAKAM SIRMALI’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ

ULTRA MARATONCULARDAN KAYMAKAM SIRMALI’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ
10 views
07 Aralık 2017 - 11:47

Türkiye’nin ilk ve tek kış ultra maratonu olan ve bölge turizminin spor ile bağlantılı olarak canlandırılmasında önemli bir rol oynayan; 2. İda Ultra Maratonu bu yıl, 02 ve 03 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi.
8 ülkeden 483 sporcunun katıldığı 2. İda Ultra Maratonu sona erdikten sonra Etkinlik Organizatörleri Polat Dede ve Savaş Gündüz Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’yı makamında ziyaret ederek katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundular.

Kaymakam Ali Sırmalı yaptığı açıklamada:” Türkiye’nin en güzel coğrafyalarından biri olan Edremit ilçemiz turizm bölgesi olmanın yanında, kaplıcaları, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli merkezlerden bir tanesidir. Geçen yıl ilki yapılan ve bu yıl ikincisi düzenlenen bu maraton Kuzey Ege Bölgesinin özellikle kış turizmi potansiyelinin açığa çıkarılması açısından da önemlidir. 02-03 Aralık tarihlerinde 2.’si gerçekleştirilen 2. İda Ultra Maratonu bölgemizde yapılabilecek eko turizmin çeşitlenmesine de önemli katkılar sağlamaktadır. Bu kadar güzel bir doğada bu maratonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Gelecek yıllarda düzenlenecek İda Ultra Maratonumuza katılımcı sayısının katlanarak artmasını diliyorum. ” dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1