EGE GÜNDEM GAZETESİ

“KIYAMETE KOŞ GEL”

“KIYAMETE KOŞ GEL”
19 views
07 Aralık 2017 - 11:43

Balıkesir Büyük Birlik İl Başkanı Ahmet Cemil Aydoğan yaptığı basın açıklamasın; Malum olduğu üzere Kudüs’te çirkin bir tezgah kurulmaya çalışılmaktadır. Kudüs Müslümanın ilk kıblesi, Mirac’ın beşiği, Filistin’in başkentidir. Kudüs,ü İsrail’e başkent yapmak, Kıyamete “koş gel” demektir. Herkes aklını başına alsın.
Konu Kudüs yada benzer nitelikli Ortak Değer Telakkisi ile ele alınan hususlar olduğunda, Müslümanların açığa çıkaracakları inanç motivasyonun İsrail açısından ne düzeyde risk oluşturabileceği konusu yeterince hesaba katılmamış görünüyor. ABD ; Kudüs’te yaşatacağı her türlü infialle, hangi mezhepten olursa olsun her kesimden Müslümanın yeri geldiğinde ortak inançları gereği İsrail’e “karşı koymak üzere çok daha etkin ve güçlü bir ittifakla bir araya gelebilecekleri ihtimalini gözardı etmemelidir. Hülasa, Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak tanımakla birlikte Trump’ın; ağlama duvarını ilk ziyaret eden ABD başkanı olmakla kalmayıp, bu gidişle ilk ağlayan başkanı olmaya da aday olduğu unutulmamalıdır.

Bugün bizim için özel bir gün; 6 ARALIK 1992 Muhsin Yazıcıoğlu ve Dava Arkadaşlarının hareketimizin temellerini attıkları Söğütözü Kurultayı’nın 24. Yıl dönümü olan Dünya Alperenler Günü, bu vesile ile İlay-ı Kelimetullah Nizam-ı Alem Davasına gönül vermiş, teşkilatımızın gözbebeği, milletimizin mayası ve ülkemizin sigortası mesabesindeki Alperen kardeşlerimizin Dünya Alperenler Gününü tebrik ediyorum. Rabbim sizleri korusun ve yüceltsin, sayılarınızı artırsın inşallah.

ÇAMLIK PROJESİ REVİZE EDİLMELİ
Bilindiği üzere çamlık projesi inşaatı devam ediyor. Biz daha önce de bu konu ile ilgili görüşlerimizi belirtmiştir. Tabi ki Balıkesir’de bu tür sosyal yaşam alanları oluşturulmalı, ancak projenin taslaklarında gördüğümüz gibi Cami’nin üzerinde seyir teraslarının olması ve Cami duvarında Allah lafzının yazılı olmasının sakıncalı dinen olduğu kanaatindeyiz. Bu konuda mutlaka çamlık projesi revize edilerek bu hata ortadan kaldırılmalıdır. Büyükşehir Belediyesinde geç olmadan bu konuda bir adım bekliyoruz.
BALPARK BORÇLARI REVİZE EDILMELİ

Yine biliyorsunuz Balpark uyguladığı fiyatlar konusunda indirime gidildi, ücretler makul seviyelere çekildi. Ancak bu konuda hala mağdur olan vatandaşlarımız var. Eski ücretler üzerinden borçları olan ve bu borçlar nedeniyle Balpark ile icralık olan vatandaşlarımız var. Bu konuda da acilen geriye dönük borçlar revize edilerek vatandaşlarımız ile belediye arasındaki “sosyal belediyecilik ilkesi” ile bağdaşmayan bu durum ortadan kaldırılmalıdır.
BALTOK ÇÖZÜLMELİ
Aynı şekilde su faturalarında da bir indirim yapılmıştı, tabi ki biz bunu olumlu karşılıyoruz. Ancak şu soruyu sormadan da edemiyorum: Fahiş fiyatla su satan belediye de, fiyatı düşürüp uygun fiyatla su satan belediye de malum Ak Partili. Bu fiyat normal olması gereken fiyat ise daha önce fazladan tahsil edilen ücretler hangi gerekçeyle açıklanacak, yada önceki fiyat normalse bu indirim sonrasında oluşan durumda hangi hizmetlerde kısıtlamaya gidilecek. Bu konunun da açıklığa kavuşturulmasına ihtiyaç var.
Son olarak biliyorsunuz geçtiğimiz dönemde BALTOK projesiyle bölgede arsa tahsis belgesi olan binin üzerinde vatandaşımız mağdur edilmiş ve biz Genel Merkez avukatımız ile Büyükşehir Belediyesi ve BALTOK aleyhine dava açmıştık. Geçtiğimiz günlerde Sayın Zekai KAFAOĞLU ile yaptığımız görüşmede de konu gündeme gelmiş ve en kısa zamanda konunun çözüme kavuşturulacağı yönünde bir söz verilmişti. Belediye ile vatandaşın mahkemelik olması “sosyal belediyecilik” ilkesi ile bağdaşmadığı bir gerçektir. Bu vesile ile Sayın Başkandan konunun ivedilikle çözülmesi yönünde bir çalışma bekliyoruz, bu konunun da sonuna takipçisi olacağız dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1