EGE GÜNDEM GAZETESİ

BAŞKAN AVCI’dan BESOB’a ZİYARET

BAŞKAN AVCI’dan BESOB’a ZİYARET
18 views
07 Aralık 2017 - 11:37

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’yı ağırladı. BESOB Başkanı Fehmi Erdem ile birlikte yönetim kurulu üyeleri ve Balıkesir’deki meslek oda başkanları Başkan Avcı’yı birlikte konuk ettiler

Altıeylül Belediye başkanlığına seçilen Hasan Avcı BESOB’u ziyaret ederek esnaf teşkilatının sorun ve beklentilerini masaya yatırdı. Kendisinin de inşaat mühendisi olduğunu ve ofislerinin olduğunu, esnaflığın ne demek olduğunu bildiğini ifade eden Başkan Avcı esnafın hiçbir sorununu istişare etmeden tek taraflı çözmeyeceklerini kaydetti.

CEZA İLE TERBİYE OLMAZ

Göreve gelir gelmez belediyenin ilgili birimlerini uyardığını belirten Başkan Avcı “Bize ceza getirip durmayın dedim. Biz vatandaşı ceza ile terbiye etme taraftarı değiliz. Hemen ceza yazmak yerine oturup ilk önce anlatmalıyız. Bürokrat cezayı yazar geçer. Ama biz belediye olarak ceza kesip gidemeyiz ki. Sonra vatandaş bize gelip ağlıyor. Ceza ile terbiye olmaz. Ama bazı devlet kurumları sanki vatandaşı dövmek için var. Biz böyle davranamayız. Bizim en önce millete yol göstermemiz lazım. Dolayısı ile sizlerle istişare ederek, millete vurmadan çalışacağız. Bu kapı milletin kapısı, halkın kapısı. Sizinle her türlü işbirliğine, istişareye hazırız” diye konuştu.

BAŞKAN ERDEM: “HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

BESOB Başkanı Fehmi Erdem Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve meclis üyelerinin ziyaretinden çok memnun olduklarını söyledi. Başkan Erdem “Biz esnaf teşkilatı olarak, oda başkanlarımızla her zaman yanınızdayız. Siz yeter ki esnafımızın elini bırakmayınız. Gece gündüz herhangi bir sorun olsa 10 dakikada geliriz. Bizlerin niyetlerinde bir sıkıntı yok. Yeter ki çözüm peşinde koşturalım” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1