EGE GÜNDEM GAZETESİ

KAYMAKAM SIRMALI, ZEYTİNYAĞI FABRİKALARINI ZİYARET ETTİ

KAYMAKAM SIRMALI, ZEYTİNYAĞI FABRİKALARINI ZİYARET ETTİ
10 views
06 Aralık 2017 - 11:33

Türkiye’nin en önemli zeytin/zeytinyağı üretim merkezlerinin bulunduğu Edremit’te zeytinyağı fabrikalarını ziyaret eden Kaymakam Sırmalı gerçekleşen ziyaretlerde zeytinyağı üretimi hakkında bilgi aldı.
Edrmit’in önemli geçim kaynaklarından biri olan zeytinyağının üretimi, satışı ve zeytinin dış piyasadaki yeri ile ilçe ve ülke ekonomisi açısından ekonomik gelişmelerin değerlendirildiği ziyaretlerde fabrika üretim tesislerinde incelemelerde bulunan Kaymakam Sırmalı zeytinyağı fabrikası direktörlerinden sektör ile ilgili bilgiler aldı. Edremit İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Özbudak eşliğinde ilk olarak Edremit SS 78 Nolu Edremit Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifini ziyaret eden Kaymakam Sırmalı Zeytin Sıkma kontinü Tesisinde incelemelerde bulundu. Tariş’te yağda asitlik tayininin yapılışını inceledi. Daha sonra Ramazan Özdemir Zeytin ve Zeytinyağı Sanayi, Sabit Ertür Gıda ve Yağ San. AŞ ve Tarihi Zeytinyağı Müzesi ziyaret eden Kaymakam Sırmalı zeytinin hasattan sonra zeytinyağı olarak sofraya geliş sürecini hakkında bilgi aldı.

Zeytinyağı fabrikalarını ziyaret eden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; “Edremit İlçemizde zeytinyağının kalitesinin artırılması adına ne yapılması gerekiyorsa desteğe hazırız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1