EGE GÜNDEM GAZETESİ

HASTANEYE İŞE SOKUP BIRAKTILAR

HASTANEYE İŞE SOKUP BIRAKTILAR
13 views
06 Aralık 2017 - 11:50

Vatandaş için hastaneler şifa kapısı olarak görülürken, siyasiler için rant kapısı olarak görülmeye devam ediyor.
Balıkesir’imize yapılan yeni hastane bir çok kesime umut oldu. Bir çok kesime ise eziyet olmaya devam ediyor. Sağlık bakanının emri ile yeni hastaneye getirilen göğüs hastalıkları bölümü, beton santralinin karşısına taşındı. ilgisizlik yüzünden iyileşmekte güçlük çeken göğüs hastalıklarında tedavi gören vatandaşlar durumdan şikayetçiler. Geceleri santralden çıkan kirli gaz nedeniyle uyumakta güçlük çeken göğüs hastalıklarında tedavi gören vatandaşlar “öksürmekten, nefes tıkanıklığından uyuyamıyoruz, rahatsız olduğumuz gibi çevremizdeki birimlerede (5.katta Uyku Laboratuvarı yanı )istemeden rahatsızlık veriyoruz.”diyorlar. Bir çok hasta ve hasta yakını durumu yetkililere, bimere ve cimere bildirmelerine rağmen Balıkesir’de vatandaşı ile ilgelenecek bir bürokrat yada siyasi bulunamadığı için çile çekmeye devam ediyorlar.
İKTİDAR PARTİSİ DUYARSIZ
Durumla ilgilenmeyen bürokratlar vatandaşı yıldırma politikası güderken, bunlara göz yuman Ak partili Milletvekilleri durumdan haberdar. Ak partili milletvekillerinin haberdar olduklarını biliyoruz, çünkü; Ak partili Milletvekilleri yüzlerce personel işe soktular. İşe sokup bırakmış olacaklar ki kimse vatandaşın sorunu ile ilgilenmiyor, üstlerine rapor bildirmiyorlar.
GÖREV İL BAŞKANINDA
Ak partili siyasilerin bir çoğu kendi önünü göremediği için çalışmak istemiyor. Edip Uğur’un durumundan sonra bir çok Milletvekili hatta hepsi tekrar görev verilmeyeceğini bildiği için vatandaşa fayda sağlayacak hizmetlerden kaçınır duruma geldiler. “METAL YORGUNLUĞU DENİLEN DURUM” Burada başta Ak parti olmak üzere Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı seçimleri,Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Ak parti İl başkanı Hasan Demir Arslan’a yani; geleceği olan siyasilere zarar veriyor.
OLAN VATANDAŞA OLUYOR
Zekai Kafaoğlu; “ben teşkilata karışmam” diyor.
Hasan Demiraslan ; “Ben hiç bir iş yapamıyorum. Vekiller önümü tıkıyor.” diyor.
Vekiller istedikleri gibi at koşturmalarına rağmen vatandaşı düşünmüyorlar.
Balıkesir’de Ak Parti 2019’da çok kan kaybeder. benden söylmesi…
Koordinatör Milletvekili Muhammed Balta’da Milletvekillerini dinlediği için ( Metal yorgunu,Referandum kaybetmiş ve Başarısız teşkilatlar gibi )bu işlere de göz yumuyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1