EGE GÜNDEM GAZETESİ

“KOOPERATİFLERİMİZ ÜRETİMİN KILCAL DAMARLARIDIR”

“KOOPERATİFLERİMİZ ÜRETİMİN KILCAL DAMARLARIDIR”
12 views
05 Aralık 2017 - 11:44

Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) Başkanı Faruk Özen, Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.
Ziyarette hayvancılıkla uğraşan vatandaşların durumu ve Balıkesir’in tarım ve hayvancılıktaki yeri ve önemi üzerine bir görüşme gerçekleştirildi.
Birlik Başkanı Özen, kendilerine ve Balıkesir’de tarım ve hayvancılığın gelişmesine sağladığı desteklerinden dolayı Vali Ersin Yazıcı’ya teşekkür etti.
TARIMSAL ÜRETİMİN EN ÖNEMLİ UNSURU DESTEKTİR
Tarım ve bu sektörün bir bileşeni olan hayvancılık sektörünün bölgenin ana kalkınma eksenlerinden bir tanesini oluşturduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Üretilen ürünün ilk ayağı olan kooperatiflerimiz üretimin kılcal damarlarıdır. Bizler her zaman her yerde üreticilerimizin yanındayız. Hayvancılığın gelişmesi için desteklerimizi yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. Tarımsal üretimin en önemli unsuru destektir. Çiftçilerimizin kendilerini geliştirebilmeleri, çağa ayak uydurmaları ve piyasayı yakından takip etmeleri açısından bu destekler önemlidir. Amacımız çiftçilere ve üreticilere daha kaliteli hizmet sunmak.”dedi.
HER ZAMAN VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ
Devletimizin çok önemli destekler verdiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Gerek tarımda, gerek turizmde gerekse diğer yatırımlarda devletimiz her zaman işletme sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın yanında yer alıyor. Ülkemiz son yıllarda bu konularda ciddi mesafeler kat etti. Balıkesir olarak bizler de sektörün gelişmesi ve desteklerden hak ettiğimizi alabilmek için üzerimize düşeni yapmak durumundayız. Devletimiz, kendi işini kurana, kendi işini yapana çok güzel imkânlar sağlıyor. Bunlar son derece güzel gelişmeler. Kooperatif başkanı ve yönetimlerine, emeklerinden ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Üretici çiftçilerimiz her şeyin en iyisi ve güzeline layıktırlar.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1