EGE GÜNDEM GAZETESİ

Meydanda sağlık taraması

Meydanda sağlık taraması
17 views
04 Aralık 2017 - 10:26

Balıkesir Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği, diyabet ve tansiyon hastalığına farkındalık yaratmak için, Karesi Belediyesi’nin destekleriyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sağlık taraması etkinliği düzenledi, vatandaşların tansiyon ve şekerini ölçtü. 800 vatandaşın ücretsiz olarak kan ve şeker ölçümlerinin yapıldığı etkinliğe katılan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da sağlık taramasına girdi, doktor adayları ile sohbet etti.
GENÇLERİ TEBRİK ETTİ
En büyük hedeflerinin daha sağlıklı ve daha bilinçli toplumlar oluşturmak olduğunu söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, “Vatandaşlarımız için bu tür sağlık taramalarına ve eğitim programlarına destek olmaya devam edeceğiz. Bugün burada böyle bir çalışmanın altında imza atan gençlerimizi de ayrıca tebrik ediyorum” diye konuştu.
800 KİŞİNİN ÖLÇÜMLERİ YAPILDI
Balıkesir Tıp Öğrencileri Birliği Halk Sağlığı Direktörü Kadriye Kara, “İnsanları diyabet hakkında bilinçlendirmek için bir faaliyet düzenledik. Gün boyunca yaklaşık 800 kişinin şeker ve tansiyon ölçümlerini yaptık. Bu sayede insanlara ulaşmayı, tıp fakültesinin halka inmesini hedefliyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1