EGE GÜNDEM GAZETESİ

Körfez Emekliler Derneği Türk Halk Müziği ile büyüledi

Körfez Emekliler Derneği Türk Halk Müziği ile büyüledi
55 views
04 Aralık 2017 - 11:02

Körfez Emekliler Derneği Türk Halk Müziği korosu Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezinde muhteşem bir konsere imza attı.
Körfez Emekliler Derneği Türk Halk Müziği korosu geçtiğimiz aylarda vefat eden arkadaşları Bülent Gün anısına Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezinde Şef Celal Atlıoğlu yönetiminde muhteşem bir konser verdi.
Sunuculuğunu Rafet Solmaz’ın yaptığı konser Dernek Başkanı Ülkü Gültekin’in konuşmasıyla başladı. Gültekin yaptığı açılış konuşmasında konukları selamladıktan sonra; “yazın sıcak kışın soğuk demeden çalışma gününü iple çekerek koşa koşa gittiğimiz bir çalışmanın daha sonunu getirdik bu konserimizle…
Bu konseri yakın zamanda aramızdan ebediyete göç eden değerli dostumuz Bülent Gün’e ithaf ediyoruz. Nur içinde uyusun. Biz Körfez Emekliler Derneği korosu olarak aile gibi olmayı başardık. Biz Birbirimizi görmezsek özlüyoruz. Türkü söylemek, birlikte olmak bize terapi gibi geliyor. Dilerim bu dostluk korosu uzun yıllar türkü söyleyerek sizin huzurlarınıza çıkar.
Bu konseri yapabilmesizde emeği geçen Başta Edremit Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saka olmak üzere herkese ve bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bağlamalarda Ergün Kayış, Hüseyin Eroğlu, Erdal Tatlıdil, Nefesli sazda Teoman Altay, Ritimde Vedat Akgül, Tumba da Zeki Köseley, kaşık ve zilde Fatma Zehra Köseley’den oluşan orkestra eşliğinde Şef Celal Atlıoğlu yönetiminde koro ve solo olarak yurdun çeşitli yörelerinden türküler seslendirildi.
Körfez Emekliler Derneği Türk Halk Müziği korosu şu isimlerden oluştu; Ülkü Gültekin, Gülfidan Eroğlu, Ayşe Eğilmez, Füsun Uslu, Fatoş Şenol, Nuran Demircan, Sude Çalışır, Betül Ağırman, Davut Şenol, Şükrü Akdemir, Ramazan Sarıbaş, Muhittin Alp, Orhan Engin, Nadir Çalışır, Osman Cindoruk, Sadettin Gülerer.
İki bölüm halinde icra edilen konserin ikinci bölümü başında sponsor firmalar Alibaba Restaurant, Maya Butik, Ak İnşaat ve Meka Güzellik merkezi yetkilileri ile Şef Celal Atlıoğlu’na Çalışmalarda emeği geçen Bağlama Sanatçısı Hüseyin Eroğlu ve konser sunumunu Yapan Rafet Solmaz’a katkılarından dolayı plaket sunumu yapıldı.
Konseri izlemek için salonda yerlerini alan türkü sever Körfez halkı da konseri sonuna kadar izleyerek hem koroya destek olduklarını ve hem de Türk Halk Müziğini sevdiklerini gösterdiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1