EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık CHP’de kan değişimi

Ayvalık CHP’de kan değişimi
33 views
04 Aralık 2017 - 10:23

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanlığı yeni yönetimini belirledi.

Ayvalık Belediyesi’ne ait İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleşen olağan genel kurul toplantısında; Ayvalık CHP’de İlçe Sekreteri Hüseyin Şalmanlı yeni ilçe başkanı seçildi.
Saat 14.00’de başlayan genel kurul toplantısında; CHP İl Başkanı Ender Biçki, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, CHP eski Milletvekili Ali Kemal Deveciler, CHP İl yöneticisi Ensar Aytekin, Edremit Körfez ilçeleriyle, Balıkesir’in bazı ilçelerinin CHP İlçe Başkan ve yöneticileri, Ayvalık Belediye Meclisi’nin CHP’li meclis üyeleri, ilçedeki Kemalist düşünceyi taşıyan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle çok sayıda partili hazır bulundu.
Genel Kurul toplantısında konuşan Ayvalık’ın CHP’li Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ahmet Toker’e başarılı çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.
Göreve gelirken amaçlarının Ayvalık’ta sevginin kazanması olduğunu vurgulayan Gençer, “Bu sevgiyi Ayvalık’ımıza daha çok hissettirmek için hep birlikte daha çok çalışacağız. Katılım gösteren İl Başkanım Ender Biçki’ye ve yönetim kuruluna, Edremit Belediye Başkanım Kamil Saka’ya, milletvekillerimize, ilçe başkanlarımıza, meclis üyelerimize, çok değerli partililerimize şükranlarımı sunuyorum.”dedi.
Genel kurul toplantısında konuşan CHP’ Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki de, Türkiye’nin son derece kötü bir dönemden geçtiğini savunarak, hedeflerinin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olduğun söyledi.
Genel kurulda yapılan seçimler öncesinde konuşan Hüseyin Şalmanlı ,“Ülkemiz özellikle bu günlerde Türkiye tarihinin en derin ve büyük krizlerinden birini yaşıyor. Ülke dışında ayrı, ülke içinde ayrı. Bunların sebebi Atatürkçülükten uzaklaşmamızdır. Ülkemizin geleceğini hepimizin düşünmesi gerekiyor. Hepimizin sorumluluğu bu konuda çok büyük. 2019 seçimlerinde önümüzde 2 seçenek var ya tek adam rejimi yada Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet değerleri. 2019 seçimlerine gideceğimiz bu süreçte kendi ülkemizde bizden sonra gelecek nesillerimize demokratik, çağdaş bir ülke ve sistem bırakmak için farklı kimliklere, farklı yaşam tarzlarına, tek tek anlatarak, dokunarak Cumhuriyet Halk Partimizi iktidar yapmalıyız. Evet, Yerel yönetimlerde yöneticilik yapmak sorumluluk gerektirir, zordur ve yorucudur. Ancak, Cumhuriyet Halk Partili olmak bağımsızlık aşkıdır. Cumhuriyet Halk Partili olmak özgürlük sevdasıdır. Cumhuriyet Halk Partili olmak Türk halkının var olma iradesinin adıdır. Cumhuriyet Halk Partili olmak halkı yoksulluktan kurtarmak. Çağdaş bir ülke düzeyine getirmek için kendini adamaktır. Cumhuriyet Halk Partili olmak devrimci olmak demektir. Kısacası Cumhuriyet Halk Partili olmak Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak demektir. Siyaset bana ne sağlayacağı değil; ben topluma ne vereceğim demektir” ifadelerini kullandı.
2015 yılı kongresinden bu yana büyük özveriyle görev yapan Ahmet Toker ve yönetim kurulu arkadaşlarına teşekkür eden Hüseyin Şalmanlı, “Bugün ve yarınlarımız için, ülkemiz için farklılıklarımızı ayrışma nedeni olarak değil, bir zenginlik olarak görmemiz gereken gündür. Gün, kişisel zaaflarımızı parti dışında tutarak Cumhuriyet Halk Partisine yaraşır biçimde, kardeşlik ve parti disiplini içinde ülkemizi karanlık amaçlarına alet etmek isteyenlerle mücadele günüdür. Gün, dostluk, barış, sevgi ve dayanışma günüdür. Gün, Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıyacak yolda el ele, omuz omuza birlik olma günüdür. Biz, Cumhuriyet Halk Partisiyiz, Birlik olursak başaracağız. Çocuklarımızın aydınlık geleceği için; Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı çağdaş, sosyal bir hukuk devleti olmak için, özgür demokratik Türkiye için Zorlu ve onurlu bir mücadele için, Cumhuriyet Halk Partisi’nin güçlü çatısı altında Ayvalık Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığına ekibimle birlikte adayım. Bana ve ekibime bu teveccühü verdiğiniz takdirde hepimiz canla başla bu göreve layık olmak için çalışacağımızı bilmenizi isterim” diye konuştu.
Konuşmaların ardından; Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in Ayvalık CHP’nin eski İlçe Başkanı Ahmet Toker’e yaptığı çalışmalar nedeniyle plaket vermesinin akabinde seçimlere geçildi.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer Divan Başkanlığı’na getirildiği genel kurulda, Divan Başkan Yardımcılığını Fevzi Keklikçi, divan katipliklerini ise; Dilek Saraçoğlu ile Nazlı Yalkınoğlu üstlendi.
İŞTE YENİ YÖNETİM
Hüseyin Şalmanlı başkanlığındaki tek listenin oylandığı seçimlerde 282 delegeden 157’i oy kullanıldı ve Şalmanlı, Ayvalık CHP’nin yeni ilçe başkanı oldu.
Yapılan seçimlerde Ayvalık CHP’nin yeni yöneticileri ise; İmam Hüseyin Arslan, Seyhan Bodur, Nurten Büyükel, Tuğba Erol, Mehmet Ertuğ, Levent Güzel, Cihat İnce, Mehmet İnç, Savaş Küçük, Muzaffer Özel, Benal Satıcı, Renin Dilek Tan, Coşkun Tunçmen, Ali Uçaker, Mustafa Yıldırım ve Aynur Yorgun oldu.
Yapılan seçimlerde yedek yönetim listesinde de; Ali Kocabattal, Zekiye Üzüm, Satı Konya, Nurettin Yılmaz, Mesut Pelivan, Selahattin Eyüboğlu, Mehmet Çoban, Coşkun Açıkalınlı, Mehmet Dal, Rabia Akıncı, Seyhan Arabacı, Ergül Pala, Halil Köse, Mahmut Kaya, Halil Çakır ve Mecit Özaydın isimleri yer aldı.
Genel Kurul toplantısında yapılan oylamada İl Delegeleri de; Rahmi Gençer, Ahmet Toker, Onur Satıcı, Cihan Şişman, Tülin Çalışıcı, Mehmet Atılgan, Ümit Özgültekin, Fehmi Aksoy, Ali Osman Babaç, Şadi Koyuncu, Aydın Şensal, Coşkun Tunçmen, Mehmet Ertuğ, Dilek Tan, Mehmet İnç, Mustafa Yıldırım, Levent Güzel, Ali Uçaker, Seyhan Bodur, Benal Satıcı, Aynur Yorgun, İmam Hüseyin Arslan, Muzaffer Özel, Nurten Büyükel, Cihat İnce, Savaş Küçük, Zehra Şensal, Dilek Saraçoğlu, Salman Kayran, Gökay Bacan, M. Ali Tuncer, Fahri Güren, Şakir Sakarya, Fikri Çalık, İbrahim Mühürdaroğlu, Ahmet Erkal, Hüseyin Barış, Serdar Demirezer, M. Yalçın Taş, Fevzi Keklikçi, Ziya Eryavuz, Umur Özgültekin, Ali Kocabattal, Zekiye Üzüm, Satı Konya, Nurettin Yılmaz, Mesut Pelivan, Hüseyin Şalmanlı, Mehmet Çoban, Coşkun Açıkalınlı, Mehmet Dal, Meral Gürer ve Seyhan Aracı isimleri olarak belirlendi.
HEDEF CHP’Yİ İKTİDAR YAPMAK

Görevi devralan CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı da şöyle konuştu:

Ülkemiz bugünlerde Türkiye tarihinin en büyük ve derin krizlerini yaşıyor. 2019 seçimlerinde önümüzde iki seçenek var ya tek adam rejimi ya da Atatürk’ün ilkeleri. Bizden sonra gelecek nesillere çağdaş, demokratik bir ülke ve sistem bırakmak için farklı kültürlere ve yaşam tarzlarına dokunarak anlatarak CHP’yi iktidar yapmalıyız. Bunu ilk başta Balıkesir’den başlayarak yapmaya çalışacağız.”

CHP’nin yeni ilçe başkanı olan Hüseyin Şalmanlı’nın listesinde; İmam Hüseyin Arslan, Seyhan Bodur, Nurten Büyükel, Tuğba Erol, Mehmet Ertuğ, Levent Güzel, Cihat İnce, Mehmet İnç, Savaş Küçük, Muzaffer Özel, Benal Satıcı, Renin Dilek Tan, Coşkun Tunçmen, Ali Uçaker, Mustafa Yıldırım ve Aynur Yorgun yer aldı. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1