EGE GÜNDEM GAZETESİ

ÜLKEMİZİN OKUYAN, ÇALIŞAN VE BAŞARAN NESİLLERE İHTİYACI VAR

ÜLKEMİZİN OKUYAN, ÇALIŞAN VE BAŞARAN NESİLLERE İHTİYACI VAR
13 views
01 Aralık 2017 - 11:05

Gelecek nesillerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi amacıyla Balıkesir İli genelinde hız kesmeden devam eden Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) Edremit’te başarıyla yoluna devam ediyor.
Geçen eğitim öğretim yılında BENGİ projesini sahiplenen ve proje kapsamında bir çok etkinlik ve faaliyet gerçekleştiren okullarımız bu yıl da BENGİ Projesi kapsamında yürüttükleri birçok çalışma ile başarılarını artırmaya devam ediyor. Okullarımızda yürütülen BENGİ faaliyetlerini yerinde gözlemlemek ve proje hakkında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi almak amacıyla Edremit İlçemizde bulunan okullara ziyaretler düzenleyen Kaymakam Sırmalı, gerçekleştirilen ziyaretlerde öğrencilerle bir araya gelerek okuma etkinliklerine katılıyor ve öğrencilerin sorularını cevaplıyor.
Bu kapsamda Ülkü Muharrem Ertaş Anadolu Lisesini ziyaret eden ve öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Ali Sırmalı öğrencilerin kitap okumaya teşvik edilmesi gerekliliğini vurgulayarak okulda yürütülen BENGİ projesinin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Daha sonra Ülkü Muharrem Ertaş Anadolu Lisesini konferans salonuna öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte kitap okuyan Kaymakam Sırmalı öğrencilerle tek tek sohbet ederek görüşlerini aldı. Ülkemizin okuyan, çalışan ve başaran nesillere ihtiyacı olduğunu belirten Kaymakam Sırmalı: “Sevgili öğrenciler, sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Bu ülke sizlerin yaptığı hizmetlerle daha güzel yerlere gelecek. Bizler, ülkemizin geleceği olan siz değerli çocuklarımıza daha iyi eğitim koşulları sağlayabilmek için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Özellikle okuma kültürünün ilçemizde ve ülkemizde yaygınlaştırılması için sizlerle birlikte kitap okuma gayreti içerisindeyiz. Kitap okuyan bir nesil yetişmesi için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1