EGE GÜNDEM GAZETESİ

MÜSİAD KUDÜS TURUNDA

MÜSİAD KUDÜS TURUNDA
15 views
01 Aralık 2017 - 10:54

MÜSİAD Balıkesir tarafından organize edilen KUDÜS gezisi 23 – 24 Kasım Perşembe – Cuma günleri gerçekleştirildi. MÜSİAD üyelerinin yanı sıra AK Parti İl Teşkilatından da katılım ile gerçekleşen tur katılan herkese tarihinden, yaşanılan çatışmalardan, kutsal emanetlerimiz ve değerlerimiz hakkında kendi muhakemesini yapmasını sağladı.

MÜSİAD Balıkesir Başkanı Tuncay Yıldız; “Herkesin bildiği gibi çatışma ve karmaşıklığının yaşandığı kutsal topraklarda hemen her noktasında polis ve pasaport kontrolü ile karşılaşmak mümkün olmasına rağmen, herhangi bir sorun ile karşılaşmadan gezilerini tamamladıklarını, katılanların memnun olarak ayrıldığını, uykusuzluğa, yorgunluğa değdiğini” ifade etti.
Gezdikleri yerler hakkında bilgi veren Yıldız, “Mahmudiye külliyesi ve Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesini gördüklerini, da sonra da Zeytin Dağı, Halilürrahman Camii’nde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerimizi ve zevcelerinin kabirlerini ziyaret ettik. Mescid-i Aksa’da Cuma Namazı ile tamamlanan gezide maneviyatımızın huzuru içinde ülkemize döndük.
KUDÜS’un ilk mescid, ilk kıble olması nedeniyle, bağrında sakladığı peygamberlerimiz nedeniyle her Müslümanın ziyaret etmesi, görmesi, sahip çıkması gerektiğini bizzat yaşayarak öğrendik” dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1