EGE GÜNDEM GAZETESİ

BALIKESİR MESLEK YÜKSEKOKULU BALIKESİR FIAT KARAHALLILAR A.Ş İŞBİRLİĞİ

BALIKESİR MESLEK YÜKSEKOKULU BALIKESİR FIAT KARAHALLILAR A.Ş İŞBİRLİĞİ
27 views
01 Aralık 2017 - 10:55

Balıkesir Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü otomotiv sektörüyle olan işbirliklerine Balıkesir Fiat Karahallılar A.Ş ile devam ediyor. 28 Kasım 2017 tarihinde Yüksekokul Çok Amaçlı Salonunda “OTOMOTIVIN DÜNÜ BUGÜNÜ VE SATIŞ TEKNIKLERI” isimli bir seminer düzenlemiştir. Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fatmagül Tolun, Bölüm Öğretim Görevlileri Berna İmrek ve Mehmet Özer tarafından organize edilen seminere; Yüksekokulun 1993 yılı mezunlarından; Balıkesir Fiat Karahallılar AŞ. Satış Sonrası Servis Hizmetleri Müdürü Faruk Celal Aydoğan konuşmacı olarak katılmıştır.
Seminerde bölüm öğrencilerine, otomotivin tarihsel gelişimini ve satış teknikleri ile ilgili bilgilerini aktaran Servis Müdürü Faruk Celal Aydoğan; sektörde 28 yıldan buyana hizmet verdiğini, en alt işlerden çalışmaya başlayarak bugünlere geldiğini, sektörde yenilikleri takip edebilmek için yaşam boyu öğrenmenin önemini, bu nedenle her markanın kendi akademileri yada okulları olduğunu ve buralarda firma personellerinin düzenli eğitimlere tabi tutulduğunu ifade etti. Ayrıca kişinin ancak kendi yaşamında kariyer hedeflerini koyarak, başarıya ulaşabileceğini de vurguladı. Yüksekokul Müdür Yardımcısı ve Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fatmagül Tolun ise yaptığı konuşmada; otomotiv sektörünün tüm dünyada en önemli lokomotif sektörlerden biri olduğunu, cam sanayinden lastik sanayine kadar çok fazla sayıda yan sanayinin bu sektörden beslendiğini ve bu nedenle sektörün sürekli teknik personel ihtiyacı olduğunu ve otomotiv teknikerlerinin istihdam konusundaki şansını vurguladı. Fatmagül Tolun ve Faruk Celal Aydoğan; ayrıca firma ile olan işbirliklerinin, servise teknik personel alımı, yaz döneminde ücretli çalıştırılacak stajyer öğrenci alımı ve bölüm öğrencileri için bir teknik gezi ile devam edeceğinin müjdesini verdiler.
Öğrencilerin ve konuşmacının soru cevap bölümü ile devam eden seminer; Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fatmagül Tolun’un Servis Müdürü Faruk Celal Aydoğan’a teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1