27 Ekim 2017 Cuma, 11:27
KAYAHAN ÖCALAN
KAYAHAN ÖCALAN kayahanocalan10@gmail.com Tüm Yazılar

EDREMİT EKSİKLİKLERİNİ AŞIYOR

Saygı değer okurlarım son günlerde Edremitde yaşanan tatsız gelişmeler duyarlı vatandaşlar ile Edremit Kent konseyi nin ÇEVRE gurubu ile ENGELLİLER GURUBUNUN el ele vererek yaptığı çalışmalar sonucu ortaya cıkan Çevre Gurubu Başkanı M : CENGİZ ERK yazdığı Yönetmen FİGEN METE ‘nin yönettiği AAH DEDELERİMİZ adlı tiyatro oyunu sahneye konularak Birkez daha Edremit ‘in güzellikleri gözler önüne serilecek.
30 KASIM 2017 tarihinde saat 20 de sahneye konulacak oyun Şükrü Tunar Kültür Merkezinde halka acık ücretsiz olarak tüm Edremitlilere sunulacak.
EDREMİT ‘DEKİ TÜM OLUMSUZLUKLAR KISA SÜREDE HALLEDİLECEKKörfezin şirin ilçesini sevenlerin birkez daha beyeni ile izleyeceği oyun mutlaka ses getirecektir.Edremit Belediyesi ile Kent Konseyinin yaptığı iş bölümü sorunların bir bir ortadan kalkacağına inanadıracaktır, izleyenleri oyunda çevreye saygı, doğayı korumayı, engelliye saygı ve sevgiyi unutulmayacak hicivlerle işleyen oyun yazarı Çevre Gurubu Başkanına teşekkür etmeden geçemeyeceğim.
Edremit için elindeki tüm imkanları kullanan belediye başkanı KAMİL SAKA’ya engelliler için yaptığı çalışmalardan dolayı tüm engeli kardeşleri adına sonsuz teşekkürler.
Kısacası bu oyundan çıkarılacak,yaşandıkca hak verilecek bir sürü yaşanmışları sahnede göreceksiniz. Birde olaylara engellilerin gözünden bakalım.Hangi konuda engelli kardeşlerimize bir adım yaklaşılmış tüm kamu dairelerinin engelli için bir ranpası yok. Varmı bankaların girişinde, varmı marketlerin girişinde var dedikleride göstermelik çok dik ve dar.
Anne ve Babalar engelliye saygı ilk önce evdeki eğtimle başlıyor okullarda geliştiriliyor. Türkiye genelinde naylon poşet kullanımı kalkacakyı ama hiçbir belediye bu işe sıkı sarılmadı halen pazarlarde naylon poşet kullanılıyor Hiç bir aile file ile gelip alışveriş yapmıyor. Yani doğaya saygısızlık yapıyoruz.
Bu Sahneye koyacağımız tiyatro oynumuza tüm Edremitlileri bekliyoruz.EDREMİT HEPİMİZİN
BÖLGEMİZDEKİ GÜZELLİKLERİMİZE SAHİP CIKALIM:
Hoşça kalın, Mutlu kalın, Biz yazdıkca sizde bu köşede kalın. Saygılarımla,

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB