EGE GÜNDEM GAZETESİ

AK Parti Altıeylül’den Gövde Gösterisi

AK Parti Altıeylül’den Gövde Gösterisi
11 views
28 Şubat 2017 - 10:32

Ak Parti Altıeylül İlçe Başkanlığını atanan Ayhan Atahan, yönetimiyle birlikte ilk kez basının karşısına çıktı. Başkan Atahan ve yönetim kurulu üyeleri AK Partiyi daha iyi noktalara taşımak adına “durmak yok, yola devam” dedi.

Ak Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ayhan Atahan, 30 kişilik yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Altıeylül Sedefne Otel’de basınla tanışma toplantısı düzenledi. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun da katıldığı toplantıda yeni yönetim kurulu üyeleri kendilerini tanıtarak referandum öncesi teşkilat olarak adeta gövde gösterisi yaptı.
AK PARTİ’NİN KALESİ ALTIEYLÜL
Toplantıda açılış konuşmasını yapan Ak Parti Altıeylül İlçe Başkanı Atahan, Balıkesir’in en büyük ilçesi ve AK Parti’nin kalesine olarak adlandırılan Altıeylül İlçe teşkilatına atandığı için mutlu olduğunu söyledi. Atahan, “Bu kritik süreçte böyle bir yönetim kurulu sorumluluğunu ben ve arkadaşlarım almış bulunmaktayız. Rabbim bu çıktığımız yolda özverili çalışmalarımızla Altıeylül İlçemizde AK Parti bayrağını zirvede tutmamızda yardımcı olsun. Önümüzde kritik bir halk oylaması var. Bizler bu önemli süreçte kapı kapı dolaşıp halkımıza doğruları anlatacağız. Çünkü bu seçim güçlü Türkiye’nin istikrarın ve lider ülke olmanın önünü açacak gelecek nesillerin refahı için bir basamak olacaktır. Karar verirken bunları düşünmeli. Gelecek nesiller için evet demeliyiz” dedi.
“SİYASETTE YÜK OLAN İNSAN OLMAMAK LAZIM”
Yönetim kurulu üyelerinin kendilerini tanıtmaları sonrası konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise güzel bir kadro kuran İlçe Başkanı Ayhan Atahan’ı tebrik etti.
Yeni yönetimde siyasetin farklı alanlarında görev yapmış toplumun farklı kesimlerinden kişiler olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan tecrübeli eski siyasetçi Kafaoğlu, yeni yönetime tavsiyelerde bulundu. Kafaoğlu, “Siyaset uzun mesafe koşusudur. Siyaset bir maratondur. Siyasetin evvelli sabırdır, ortası sabırdır sonrası sabırdır. Mutlaka sabırlı olacaksınız. Tahammüllü olacaksınız. Kim daha fazla sabrederse, kim daha fazla fedakarlık yaparsa, kim daha fazla çalışırsa, mutlaka karşılığını alacaktır. Siyasette şu önemlidir.

“PROBLEM ÜRETEN ÜRETEN DEĞİL,
ÇÖZÜM ÜRETEN İNSAN OLMAK LAZIM”

Siyasette yük olan insan olmamak lazım. Yük alan insan olmak lazım. Problem üreten değil, problem çözen üreten insan olmak lazım. Seven ve sevilen insan olmak lazım. Sadece sevmemiz yetmiyor, bizde öyle bir ömür sürmeliyiz ki öyle bir hal hareket ve davranış içinde olmalıyız ki, insanlarda bizi sevmeli. Çünkü siyasetin malzemesi insandır. İnsanları sevmeyen siyaset yapamaz. Siyasette başarılı olamaz. Ne diyor bu hareketin kurucusu resimiz Cumhurbaşkanımız, “yaratılanı hoş gördük, yaradan dan ötürü” diyerek Yunus Emre’nin bu dörtlüğü ile sözlerine başlıyor.
Ne diyor Yunus Emre “ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller almaya geldim” diyor. Hepimiz gönül avcılarız gönüller almaya gedik. Çalışmalarımızda buna dikkat etmeliyiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1