EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ev ekonomisine katkı büyüyor

Ev ekonomisine katkı büyüyor
13 views
27 Şubat 2017 - 13:00

Hanımeli Pazarı, Paşaalanı ve Bahçelievler mahallelerinin ardından cuma günleri de Adnan Menderes Mahallesi’nde kurulmaya başladı. Pazarın açılışını gerekleştiren Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ve Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, tek tek tezgahları gezerek bol kazançlar diledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın katkılarıyla yıllardır Bahçelievler Mahallesi’nde Pazartesi günü, Paşaalanı Mahallesi Karizma Pazarı’nda da çarşamba günleri kurulan Hanımeli Pazarı, cuma günleri de Adnan Menderes Mahallesi’ndeki pazar yerinde kuruldu. Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve çok sayıda esnafın katılımıyla Adnan Menderes Hanımeli Pazarı’nın açılış kurdelesi dualarla kesildi. Açılışın ardından protokol, Hanımeli Pazarı’nda tezgahları gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. Kendi imkanlarıyla evlerinde ördükleri oya, küçük çocuk patikleri, yelekler, yazmalar, dantellere varıncaya kadar birçok el emeği göz nuru ürünün yer aldığı Hanımeli Pazarı’nda ayrıca gözleme, çiğ köfte, sarma, pasta ve börek gibi gıda ürünleri de satılıyor. Üreten kadınlar buradan elde ettikleri kazançla aile ekonomisine katkıda bulunuyor.

EV EKONOMİSİNE KATKI
Açılıştan önce esnafa ve vatandaşlara hitap eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Bizim her şeyimiz, annelerimizin, bacılarımızın el ürünlerinin olduğu bir pazar yeri açıyoruz. Evin ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla başlayan bu iş ev bütçesine ciddi anlamda destek oluyor. Annelerimiz ve bacılarımızın ev bütçesine katkıda bulunabilecekleri böyle güzel bir pazar yerinin açılmasından sizler kadar biz de memnun olduk. Hanımeli Pazarı Karizma Pazar yerinde çarşamba günleri yıllardır sürdürülüyordu. Adnan Menderes bölgesindeki vatandaşlarımızın da Hanımeli Pazarı’ndan yararlanması için cuma günleri de Adnan Menderes Pazar yerinde Hanımeli Pazarı açılacak. Herkesin kararınca evinin bütçesine destekte bulunabileceği diğer bayanların da el sanatları, dikiş-nakış ve çok lezzetli ürünlere ulaşabileceği hanımeli pazarını halkımızla buluşturuyoruz. Allah bol kazançlar versin, bereketli olsun” dedi.

“İLK ADIM İÇİN PAZAR YERİ FIRSAT”
Hanımeli Pazar’ının oluşturulmasını güzel bir imkan olarak değerlendiren Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, “Bazen bir fırsat olsa, bir imkan verilse de aklımdan geçen işi yapabilsem dediğimiz anlar olur. Buradaki kurulan hanımeli pazarı size imkan veriyor ve ev ekonominize katkı sağlayabilmenizin önünü açıyor. İnşallah sağlıklı ve huzurlu bir şekilde ev ekonominize katkı sağlamaya devam edersiniz. Hanımeli Pazarı’nın Adnan Menderes Mahallesi’ne de kazandırmasında emeği geçen başkanlarımıza ve ekibine çok teşekkür ederim” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1