EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Satranç Turnuvası

Ayvalık’ta Satranç Turnuvası
85 views
27 Şubat 2017 - 12:46

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık yeni Yıl Satranç Turnuvası, 25 Şubat Cumartesi günü ilçe protokolü; Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Fikret Bakır, Ayvalık İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özay Dörttepe, Ayvalık İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cem Hamzaoğlu, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Belediye Meclis Üyesi Salman Kayran’ın katılımıyla İsmet İnönü Kültür Merkezinde başladı.

Turnuvanın açılış hamlesini Kaymakam Namık Kemal Nazlı ve Belediye Başkanı Rahmi Gençer birlikte yaparak, sporculara başarılar dilediler.
Belediye Başkanı Gençer ayrıca yaşlı bakım evi binasının yıkılıp yeniden inşa edildiğinde orada kurulacak gençlik merkezinin bir salonunu satranç çalışmalarına tahsis edeceklerinin müjdesini verdi.
Ayvalık Satranç Spor Kulübü ve TSF Ayvalık İlçe Temsilciliği tarafından organize edilen, Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ayvalık Belediyesinin destek verdiği geleneksel Ayvalık Yeni Yıl Satranç Turnuvası’na bu yıl toplam 109 lisanlı satranç sporcusunun katıldığı öğrenildi.
Yarışma sonuçlarının Ulusal Kuvvet Derecesi-UKD hesaplamaları için TSF’ye gönderileceği belirtilirken, turnuva; Minikler, Küçükler, Yıldızlar-Gençler olarak üç kategoride oynanan maçlar sonrasında düzenlenecek ödül töreninde, ilk beş sırayı alan sporculara ve en iyi kadın oyunculara madalyaları verileceği kaydedildi. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1