EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Balık Çiftlikleri İçin Bilirkişi İncelemesi

Ayvalık’ta Balık Çiftlikleri İçin Bilirkişi İncelemesi
11 views
27 Şubat 2017 - 12:52

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin Sahil Mahallesi sınırları içinde bulunan Engürü Sitesi koyuna konuşlandırılan balık çiftlikleri için açılan dava ile ilgili bilirkişi heyeti bölgede incelemelerde bulundu.

Engürü Sitesi önünde kurulan balık çiftliklerine ait ÇED gerekli değildir kararının iptali ve bu karara dayanan tüm ruhsat ve izinlerin iptali için Ayvalık Tabiat Derneği’nin açtığı dava kapsamında, Balıkesir İdare Mahkemesince belirlenen bilirkişi heyeti Ayvalık’a gelerek bölgede keşif ve incelemede bulundu.
Bilirkişi heyetinin keşif ve incelemeleri sırasında Ayvalık Tabiat Derneği yönetiminin yanı sıra Platformun gönüllü avukatı Özlem Yılmaz, Ayvalık Belediyesi avukatları ile davada Tabiat Parkı lehine müdahil olmak isteyen Ayvalık Kent Konseyi Başkanı Filiz Karayelli ve konsey yöneticileri de hazır bulundu.
Balık çiftliklerinin Ayvalık Tabiat Parkı sınırlarına coğrafi yakınlığı ile ilgili incelemelerde de bulunan bilirkişi heyeti ile görevli hakime Dernek Başkanı Şükrü Kaygısız tarafından bilgilendirmelerde bulunuldu.
Dernek yönetimi; Balıkesir Bölge İdare Mahkemesi tarafından görevlendirilen heyete, Ayvalık halkı adına yıllardır sürdürdükleri mücadeleyi Kent Konseyi ile birlikte sürdüreceklerinin mesajlarını vermesi de dikkatlerden kaçmadı. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1